رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: بنیاد مستضعفان آمادگی احداث نیروگاه 500 مگاواتی را در استان لرستان دارد و برای توسعه آن تلاش می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، پرویز فتاح در مراسم بهره‌برداری از واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد اظهارداشت: بنیاد مستضعفان برای سه فاز نیروگاه در استان لرستان بالغ بر ۱۳ هزار میلیارد تومان هزینه کرده است که این اقدام ظرفیت تولید برق نیروگاه را ۱۶۰ مگاوات افزایش می‌دهد.

وی افزود: این واحد با هدف پیشرفت در مناطق محروم ایجاد شده است که از تکنولوژی بالایی برخوردار است و این پروژه یکی از پروژه‎‌هایی بود که با توجه به سرمایه‌گذاری که برای این واحد انجام شده بود، در اولویت قرار گرفت تا به بهره‌برداری برسد.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با بیان اینکه بنیاد آمادگی احداث نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در استان لرستان را دارد عنوان کرد: برای توسعه این واحد تلاش می‌شود و این نهاد با ایجاد نیروگاهی مانند این موافق بوده که اجرای آن نیازمند آب است و در صورت فراهم شدن شرایط و بسترها می‌توان با همکاری مپنا انجام داد.

فرهاد زیویار استاندار لرستان نیز در این مراسم اظهارداشت: این واحد با سرمایه‌گذاری ۷۶ هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده که  ۱۶۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه می‌شود.

وی افزود: راه‌اندازی این واحد سبب می‌شود تا سالانه ۲۷۰ میلیون مترمکعب در مصرف گاز صرفه‌جویی شود و به دنبال ایجاد این واحد برای ۵۲۵ نفر به صورت غیر مستقیم و مستقیم شغل ایجاد شده است.

انتهای‌پیام/