مدیرکل محیط زیست لرستان گفت: ۱۰۴ واحد صنعتی و تولیدی آلاينده در لرستان شناسایی شد و ۴۲ صنعت از لیست صنایع آلاینده خارج شدند.

به گزارش سفیرافلاک، علی سالاروند در جمع خبرنگاران اظهارداشت: سال ۱۴۰۱ با بررسی و نظارت‌های شبانه‌روزی و پایش مستمر صنایع تولیدی و خدماتی استان توسط کارشناسان اداره کل محیط زیست لرستان و همچنین با نمونه‌برداری و انجام آزمایشات آب، هوا و خاک و با آنالیز نتایج به دست آمده‌ از آزمایشات آزمایشگاه‌های معتمد و آزمایشگاه اداره کل در استان ۱۰۴ واحد تولیدی و صنعتی آلاینده در استان شناسایی شد.

وی افزود: از این میزان صنعت شناسایی شده، ۴۲ صنعت با بررسی و پیگیری‌ها، پایش و نظارت کارشناسان این اداره‌ کل به واسطه راه‌اندازی سیستم تصفیه فاضلاب و فیلتراسیون مناسب هوا مورد تایید اداره کل محیط زیست استان موفق به رفع آلایندگی واحد صنعتی خود شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان عنوان کرد: آن دسته از صنایع تولیدی که سال گذشته موفق به رفع آلایندگی نشدند و همچنان آلایندگی دارند به طور مداوم مورد پایش و نظارت کارشناسان این اداره کل قرار دارند و ملزم به رفع آلایندگی هستند.

وی با بیان اینکه حفظ بهداشت و سلامت جامعه از اولویت‌های سازمان محیط زیست برشمرد بیان کرد: درصورتی که صنایع آلاینده آلایندگی صنعت خود را براساس استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست برطرف نکنند علاوه بر معرفی صنعت خاطی به عنوان واحد آلاینده برای اخذ جرایم زیست محیطی، تحت پیگرد قضایی قرار می‌‌گیرد.

سالاروند گفت: صنایع تولیدی که بر اساس استاندارهای زیست محیطی اقدام به رفع آلایندگی صنعت خود کنند براساس دستورالعمل‌های مربوطه به عنوان صنعت سبز معرفی می‌شوند.

انتهای پیام/