تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش، ابر قدرت بودن جمهوری اسلامی ایران در عرصه دریایی را نشان داد.

غلامرضا یاسینی‌کیا در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ظرف مدت بیش از ۲۸۰ روز توانست دور دنیا را طی کند و از کشتی‌های تجاری، اقتصادی و نفت‌کش‌ها حمایت و اجازه داده نشد که هیچ گزندی وارد شود.

وی با بیان اینکه این اقدام ناو گروه نیروی ارتش، یک امتیاز است، افزود: نیروهای دلاور ارتش توانایی خود را نشان دادند که با این ناو توانستند مسافت طولانی را طی کنند و تکنولوژی جدید سبب حرکت این ناو شد که در دنیا بی‌نظیر است.

تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: این اقدام نشان از ابر قدرت بودن جمهوری اسلامی ایران در عرصه دریایی دارد، اگرچه برخی از کشورها مخالفت‌هایی داشتند ولی این ناو با موفقیت اهداف و برنامه‌هایی را که در نظر داشت را اجرا کرد.

یاسینی‌کیا بیان کرد: در این ناو چند عمل جراحی هم انجام شد که ثابت کرد این ناو به همه تجهیزات پزشکی هم مجهز بوده و در مجموع توانایی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران را در سطح جهانی به نمایش گذاشت و این اقدام بزرگی بود که این ناو توانست اقیانوس‌ها و دریاها را طی کند و قدرت دریایی جمهوری اسلامی ایران به دنیا نشان داده شد که بر اقتدار و سربلندی ایران افزود.

انتهای پیام/