بازار سهام اردیبهشت‌ماه را با اصلاحی عمیق پشت سر گذاشت. بدین ترتیب در حالی که بورس در نخستین ماه از سال‌جاری شگفتی آفریده و بیش از ۱۸ درصد بازدهی مثبت ثبت کرده بود، اردیبهشت را با بازدهی منفی به پایان رساند.

به گزارش سفیرافلاک، بازار سهام که فروردین‌ماه را با شگفتی پشت سر گذاشته بود، در اردیبهشت‌ماه مسیر متفاوتی را در پیش گرفت و تن به اصلاحی عمیق داد. از نیمه اردیبهشت‌ماه، شاخص کل بورس تنها طی پنج روز ۱۲.۵ درصد از رشد قبلی خود را از دست داد و به کف کانال ۲.۲ میلیون واحدی رسید.

طی روزهای بعد شاخص کل از اصلاح اندکی فاصله گرفت اما روند خود تا پایان اردیبهشت‌ماه را پر افت و خیز طی کرد. شاخص کل بورس در پایان این ماه، بازدهی منفی ۰.۹ درصدی را ثبت کرد و از دو میلیون و ۳۲۴ هزار واحد در نخستین ساعت معاملاتی ماه، تا سطح دو میلیون و ۳۰۲ هزار واحد کاهش ارتفاع داد.

رشد کم‌رمق شاخص هم‌وزن

شاخص هم‌وزن اما در پایان این ماه، بازدهی مثبت بر جای گذاشت؛ اگرچه بازدهی ۰.۴۳ درصدی را نمی‌توان چندان امیدوارکننده دانست. شاخص هم‌وزن نیز بخش بزرگی از رشد خود را در جریان اصلاح عمیق بازار از دست داد و در نهایت از سطح ۷۶۰ هزار و ۷۵۴ واحد در آخرین روز فروردین‌ماه به ۷۶۴ هزار واحد در پایان اردیبهشت‌ماه رسید.

عقب‌گرد شاخص کل فرابورس

شاخص کل فرابورس هم به تبع بازار سهام، در اردیبهشت‌ماه با اصلاح مواجه شد؛ به این ترتیب شاخص کل این بازار از سطح ۲۹ هزار و ۲۰۷ واحد در پایان فروردین‌ماه به سطح ۲۸ هزار و ۹۰۰ واحد در پایان اردیبهشت‌ماه رسید و بازدهی منفی ۰.۹ درصدی را ثبت کرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تجارت نیوز