مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه لرستان با بیان اینکه استقامت، رمز پیروزی رزمندگان در فتح خرمشهر بود، گفت: معادلات دشمن با آزادسازی خرمشهر به هم ریخت چرا که آنها نصرت الهی را ندیدند و متوجه شدند با چه قدرت بزرگی طرف هستند.

حجت‌الاسلام علی درویشی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت اظهارداشت: انقلاب اسلامی ایران ریشه در انقلاب اهل‌بیت(ع) و امام حسین(ع) دارد، همانگونه که اهل‌بیت(ع) در برابر ظلم ایستادند، در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز رزمندگان در مقابل دشمن عقب‌نشینی نکرده و محکم و استوار در برابر دشمن ایستادند و به پیروزی رسیدند که امام راحل در آن زمان هدایتگر رزمندگان بود.

وی با بیان اینکه استقامت، رمز پیروزی رزمندگان در فتح خرمشهر بود، افزود: در آن روزها با وجود کم‌بودن امکانات و مهمات و با توجه به دشمنی‌های گسترده اما رزمندگان توانستند با مقاومت خود، خرمشهر را فتح کنند و در واقع فتح خرمشهر، نماد ایمان رزمندگان بود که خرمشهر را ایمان و باور به اعتقادات دینی دلیرمردان فتح کرد.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه لرستان با بیان اینکه فتح خرمشهر مظهر و تجلی نصرت الهی بود، تصریح کرد: امام راحل فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد، در فتح خرمشهر و در فتح خرمشهر‌های دیگر، همین استقامت جواب داد و این رمز پیروزی برای همه حوادثی است که برای ملت ایران درست کردند به طوری که در همه فتنه‌ها و توطئه‌ها همین ایستادگی و استقامت ملت ایران سبب شده تا همه توطئه‌ها خنثی شود.

حجت‌الاسلام درویشی بیان کرد: در فتنه‌های فرهنگی، محاصره‌‌های اقتصادی و سایر توطئه‌ها، دشمنان باورهای دینی را نشانه گرفته‌اند و سعی دارند تاریخ را وارونه جلوه دهند، زمانی که خرمشهر در دست دشمن بود، با استقامت و توکل بر خدا آزاد شد و امروز همان فتنه در قالب‌های دیگری است که باید با بصیرت برای خنثی کردن توطئه فتنه‌ها اقدام نمود.

وی بیان کرد: در دوران دفاع مقدس دشمن را می‌دیدیم و می‌شناختیم و امروز هم باید دشمن را بشناسیم و مقاومت کنیم که اگر این کار را انجام ‌دهیم، خداوند هم پیروزی را نصیب ما می‌کند البته امروز دشمن همان عزت را مورد حمله قرار داده ولی با ایستادگی در برابر دشمن می‌توان پیروزی را تضمین کرد.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه لرستان اتحاد را یکی از مولفه‌های مهم پیروزی در دفاع مقدس و فتح خرمشهر برشمرد و گفت: دشمن درصدد تصرف بخش‌های جغرافیایی بود اما رزمندگان ایران با اتحاد، دشمن را به عقب راندند و طی این سال‌ها ثابت شد که هرجا مردم با اتحاد و انسجام بودند، گره‌ها باز شد و پایه‌ریزی برای پیروزی صورت گرفته که منجر به فتح‌الفتوح شده است.

حجت‌الاسلام درویشی گفت: از دیگر مولفه‌های مهم در پیروزی ملت ایران، پیروی از ولایت است، فلسفه وجودی ولایت همین است و با حرکت حول محور ولایت می‌توانیم به پیروزی‌های مستمری دست یابیم، همچنین رکن بعدی در ایجاد پیروزی، نصرت الهی است به طوری که امام(ره) فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد و در فتح خرمشهر نصرت الهی را شاهد بودیم، پس با توجه به اینکه خرمشهرها در پیش است، باید به این عناصر توجه کنیم.

وی با بیان اینکه فتح خرمشهر، همه معادلات دشمن را در هم ریخت، خاطرنشان کرد: دشمن در محاسبات خود دچار اشتباه شد، در حالی که کشورهای زیادی از رژیم بعثی پشتیبانی می‌کردند و به دنبال اشغال شهرهای کشور بودند ولی خدا نقشه‌های شوم آنها را نقش بر آب کرد و بعد از شکست‌های پی در پی در عملیات‌های دفاع مقدس، متوجه شدند که در مقابل چه قدرت عظیمی به نام جمهوری اسلامی ایران قرار دارند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه لرستان با اشاره به اینکه دشمنان با آزادی خرمشهر به وحشت افتادند، بیان کرد: رزمندگان این پیروزی را از خدا می‌دانستند و رمز اصلی همین است که وقتی قوی باشیم، دشمن به عقب رانده می‌شود و امروز وقتی دشمن اقتدار و پیشرفت ما را می‌بیند، تضعیف می‌شود و در واقع فتح خرمشهر، فصل جدیدی را در تاریخ انقلاب اسلامی ایران قرار داد.

انتهای پیام/