تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا گفت: اقدام دریادلان ارتش کشور، پیام اقتدار جمهوری اسلامی ایران را به دنیا اعلام کرد و اوج عظمت، عزت، اقتدار، موفقیت و پیشرفت فرزندان این کشور را که با تکیه بر توان داخلی توانستند این موفقیت را رقم بزنند، نشان داد.

امیر علی حیدر امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهارداشت: به دستور ویژه رهبری و همت دریادلان ارتش جمهوری اسلامی ایران، برای اولین‌بار ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی توانست هشت ماه آب‌های دریایی را طی کند و ۶۵ هزار کیلومتر را دریانوری کردند که این اقدام آن‌ها با شجاعت و بدون هیچگونه ترس از تهدیدات توخالی آمریکا بود.

وی افزود: اقدام دریادلان ارتش کشور، پیام اقتدار جمهوری اسلامی ایران را به دنیا اعلام کرد و بار دیگر دستاوری از این کشور و توان نیروهای مسلح به نمایش درآمد.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا تصریح کرد: آمریکا مانده بود که سوخت این کشتی چگونه تامین شده است و متوجه نشدند که این سوخت آیا از بیرون بوده و یا کشوهای دیگر به آن‌ها سوخت می‌رساندند، در واقع ناوگروه ۸۶ با دریانوردی به دور کره زمین پیام مهم و مقتدر، ما می‌توانیم را به دنیا مخابره کرد.

وی بیان کرد: این اقدام نیروی دریایی ارتش می‌تواند شروع خوبی برای ناوگروه‌های دیگر ارتش و نیروهای مسلح باشد چرا که سربازان امام زمان(عج) در هر زمانی که اراده کنند، می‌توانند و این پیام نوید بخشی به دیگر کشورها است که بر خدا تکیه کنید و با استفاده از توان و تلاش خود، کارهای سخت و غیر قابل انجام را عملیاتی کنند.

وی خاطر نشان کرد: این موفقیت برای نخستین‌بار در جهان اسلام توسط دریادلان ارتش جمهوری اسلامی ایران رقم خورد و این نقطه سرآغازی برای دریانوردی در گذرگاه‌ها، معابر، تنگه‌ها و اقیانوس‌هاست.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا با اشاره به حیرت دنیا از این موفقیت، بیان کرد: این اقدام ارتش جمهوری اسلامی ایران، ابهت توخالی دشمن را شکست و اوج عظمت، عزت، اقتدار، موفقیت و پیشرفت فرزندان این کشور را که با تکیه بر توان داخلی توانستند این موفقیت را رقم بزنند، نشان داد.

انتهای پیام/