مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: تاکنون ثبت سفارش بیش از 86 درصد دانش‌آموزان برای کتب درسی سال تحصیلی آینده انجام شده است.

رضا عزتی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: ثبت نام کتب درسی دانش‌آموزان از ۹ اردیبهشت ماه آغاز شده و ادامه دارد که طبق آمارها و بررسی‌های صورت گرفته، تاکنون ثبت سفارش بیش از ۸۶ درصد دانش‌آموزان برای کتب درسی سال تحصیلی آینده انجام شده است.

وی افزود: در برخی از شهرستان‌ها، ثبت سفارس کتب درسی صددرصد انجام شده و برخی دیگر از شهرستان‌ها باقی مانده‌اند که طبق ارزیابی که در کشور انجام شد، استان لرستان در ثبت سفارش کتاب‌های درسی موفق به کسب رتبه اول شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: ۱۵ درصد باقیمانده دانش‌آموزان برای ثبت کتاب نیز در حال انجام است و امسال تدابیر خوبی اندیشیده شد تا ثبت نام برای کتاب‌های درسی به بهترین شکل انجام شود.

عزتی بیان کرد: ثبت نام در سامانه یکپارچه آموزش و پرورش(سیدا) یکی از ملزومات ثبت نام در سامانه ثبت سفارش کتاب‌های درسی است که این کار صورت گرفته است.

وی با اشاره به ثبت نام دانش‌آموزان برای سال تحصیلی آینده گفت: ثبت نام کلاس اولی‌ها از هفته آینده آغاز می‌شود که خانواده می‌توانند اقدام نمایند، همچنین ثبت نام سایر پایه‌های تحصیلی نیز از اواخر خردادماه انجام می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان خاطرنشان کرد: سنجش دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی از مدت‌ها قبل در دستور کار قرار گرفته و درصد زیادی از نوآموزان سنجش شده‌اند که برای ثبت نام، سنجش نوآموزان الزامی است.

عزتی افزود: پایگاه‌های سنجش آماده خدمت هستند و دانش‌آموزان را مورد سنجش بینایی، شنوایی، جسمی و گفتاری قرار می‌دهند.

وی بیان کرد: همه تلاش‌ها صورت می‌گیرد تا دانش‌آموزان بتوانند در مدارس ثبت نام شوند و در ایام تابستان نیز، کلاس‌های درس در مدارس برای حضور دانش‌آموزان آماده می‌شوند.

انتهای پیام/