وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه نیمه دوم امسال جشن خودکفایی کاغذ برپا می‌شود گفت: طی این ۲ سال اقدامات خوبی انجام گرفته و مجموعه‌ها آماده تولیدان تا مطالبه 15 ساله را محقق کنیم‌.

به گزارش سفیرافلاک، محمد مهدی اسماعیلی امروز در جلسه شورای اداری خرم‌آباد اظهارداشت: در حوزه‌های ترویجی، آموزشی، فرهنگی و هنری کارهای خوبی انجام گرفته است البته هنوز جای کار دارد، استانی با این ظرفیت بی‌بدیل، تاریخ چند هزار ساله، امکانات گسترده جغرافیایی، با این مردم سخت‌کوش و متدین از همه لحاظ نیازمند توجه جدی است.

وی افزود: امروز این نگاه را در کشور دنبال می‌کنیم که وضعیت فرهنگی باید متناسب با آرمان‌های نظام اسلامی ارتقا یابد، سال‌ها به دلیل مشکلاتی که وجود داشت منقد حوزه‌های فرهنگی بودیم و امروز خداوند این را در اختیار ما قرار داد و باید شبانه روز تلاش کنیم که در دولت انقلابی، تمام نیازهای حوزه فرهنگ، هنر و همه الزامات آن را فراهم کنیم، که باید ساختار، برنامه‌ریزی، نگاه پشتیبانی و بودجه‌ای تغییر یابد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حوزه سیاست‌گذاری فرهنگی در سال ۱۴۰۲ این را به نقطه عطف تبدیل کرده‌ایم که باید تحولات فرهنگی را به امسال و بعد از امسال تقسیم کنیم به طوری که تمام اتفاقات مهمی که دنبال آن بودیم توانستیم طی دو سال به حوزه برنامه‌ریزی، بودجه و پشتیبانی تزریق کنیم و باید شاهد تحولات جدی فرهنگی در همه جای کشور باشیم.

اسماعیلی بیان کرد: برای نخستین بار شاخص‌های فرهنگی کشور امسال به همه شورای فرهنگ عمومی کشور و به نهادهای نظامی و انتظامی و سایر نهادها ارسال شد و با یک رویکرد استقبالی خوبی مواجه شدیم که در حوزه فرهنگ به جای صحبت‌های غیر قابل سنجش، به دنبال سنجش با اعداد و ارقام هستیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز باید برنامه پیشبرد و ارتقای وضعیت را اجرا و فصل به فصل این تغییرات را اندازه‌گیری کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به بازدید رهبری از نمایشگاه کتاب افزود: رهبری این کار را برای نشان دادن حساسیت فرهنگ در کشور انجام داده و در تاریخ چنان شخصیت فرهیخته‌ای نداریم که این میزان اهتمام به حوزه فرهنگ داشته باشد و به همین دلیل ماهیت انقلاب ما فرهنگی است و امامین انقلاب خودشان معلمان فرهنگی هستند.

اسماعیلی اظهارداشت: در نمایشگاه کتاب امسال از پرفروشترین آثار، کتاب‌های رهبری بوده است و کتاب‌های امام راحل نیز جزء کتاب‌های پرفروش است که این انقلاب هم سبقه و سیره و روش امامانش فرهنگی بوده است.

وی با بیان اینکه امسال در برنامه هفتم دولت احکام خوبی دیده شده و در لایحه بودجه با همکاری مجلس، تحولات بی‌نظیری در حوزه بودجه رخ داده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه نیمه دوم امسال جشن خودکفایی کاغذ برپا می‌شود گفت: طی این دو سال اقدامات خوبی صورت گرفته و مجموعه‌ها آماده تولیداند که مطالبه ۱۵ ساله را محقق کنیم‌.

اسماعیلی با اشاره به نقش آیت‌اله بروجردی در جریان انقلاب بیان کرد: انقلاب در سامانه نرم‌افزاری که آیت‌اله بروجردی از عالمان دینی و شبکه گسترده فرهنگی دینی ایجاد کرد بر این موج و بستر توانست جلو برود و شخصیت‌های بزرگی در دفاع مقدس شور، شعف و عشق را در روح و جان فرزندان این مملکت تزریق کردند.

انتهای‌پیام/