نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه حج، یک موج معنوی در کشور ایجاد می‌کند، گفت: خدمتگزاری به حجاج‌، یک توفیق الهی است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در دیدار با کارگزاران حج و زیارت استان، اظهارداشت: خدمتگزاری به حجاج‌، یک توفیق الهی است و این زحمات و تلاش‌ها جزء پایه‌های اسلام و عوامل تحکیم وحدت و دوستی است.

وی افزود: همه این صحنه‌ها و تاریخ اسلام، باید برای حجاج نشان داده شود که با معرفت هرچه بیشتر خانه خدا را زیارت کنند که به چه سرزمین با عظمتی می‌روند.

امام جمعه خرم‌آباد ثمره حج را بسیار والا برشمرد و گفت: طبق روایتی از نبی مکرم اسلام(ص) ترک کننده حج ثواب عظیمی را از دست خواهد داد، لذا بیان این موارد برای حجاج سبب بالا بردن سطح آگاهی و معرفت آنها خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی بیان کرد: حاجیان باید از این زمان نهایت استفاده را ببرند و از این توفیقی که در سرزمین وحی هستند بهره‌مندی کاملی داشته باشند تا بتوانند توشه و ذخیره معنوی برای خودشان فراهم کنند، رفع مشکلات امت اسلامی، کشور و استان مسائل گوناگون اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، را از خداوند متعال بخواهند.

وی خاطرنشان کرد: روحانیون کاروان‌های حج باید با تدابیر و برنامه‌ریزی‌هایی لازم، اطلاعات کافی را به حجاج برسانند که از این فرصت بهترین استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر استفاده هر چه بیشتر از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگزاران حج اظهار داشت: قطعاً نکاتی که رهبر معظم انقلاب بیان فرمودند باید برای کارگزاران حج و نیز حجاج بیت الله الحرام اولویت اول را داشته باشد به صورتی که بیانات ایشان کامل استخراج، و مرتب یادآوری گردد، تا ما به آن اهداف متعالی که برای حج ترسیم شده برسیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: حج، یک موج معنوی در کشور ایجاد می‌کند و از زمانی که حاجی آماده می شود و در برنامه‌های آموزشی شرکت می‌کند، تا رفتن و برگشتن، مهمان خداوند متعال هستند، لذا معلوم است که میزبان از مهمان پذیرایی کند و چه احترامی دارد و قطعاً این یک توفیق الهی است.

انتهای پیام/