وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه زبان هنر بهترین ابزار برای آشنایی نسل جدید با شخصیت‌ها است، گفت: می‌توان از این طریق نسل جدید را با شخصیت‌ها و اسطوره‌ها آشنا کرد.

به گزارش سفیرافلاک، محمدمهدی اسماعیلی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری بروجرد که در سالن زرین‌کوب اداره ارشاد برگزار شد، اظهارداشت: بروجرد معدن علم، فضیلت، دانش و هنر است و در هر بخشی از حوزه فرهنگ، بزرگان بروجرد حضور داشته و در بزرگترین تحولات کشور و جامعه اسلامی،این بزرگان نقش ویژه‌ای داشته‌اند.

وی افزود: روزی که امام راحل در سال ۱۳۲۳ اصرار می‌کرد که آیت‌الله بروجردی(ره) از بروجرد به قم مهاجرت کنند، تعبیر امام راحل این بود که ایشان باید آقای ایران باشد و کاری که این بزرگ مرد انجام داد، ساماندهی مجدد حوزه فرهنگ در کشور بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: امام راحل(ره) با اصرار حضور آیت اله بروجردی(ره) در قم، ساماندهی جدید فرهنگی را در آن زمان برپا کردند و شبکه‌ای از حوزه فرهنگ دینی شکل گرفت و این بزرگ مرد توانست یک سامانی را در این بخش ایجاد نماید.

وی تصریح کرد: آیت‌الله بروجردی(ره) بستر لازم را برای انقلاب و نهضت امام(ره) فراهم کرد به طوری که در سال ۱۳۴۱ که علم مبارزه برداشته شد، در این شبکه ‌ای که توسط آیت اله بروجردی شکل گرفته بود، همه اقدامات به همه جا منتقل می‌شد‌.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: نهضت بزرگ امام(ره) بر ریلی حرکت کرد که این مرد بزرگ بنیان نهاده بود و در دفاع مقدس هم مردم بروجرد حماسه آفریدند که شهید بروجردی برای همه جوانان امروز اسوه و الگو است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: بعد از گذشت ۴۰ سال از شهادت شهید بروجردی، وقتی فیلم غریب ساخته و پخش شد، جوانان با چهره معنوی و روح بلند وی آشنا شدند و شیفته اخلاق و روحیه دینی این شهید بزرگوار شدند.

اسماعیلی با بیان اینکه امروز ما با شهید بروجردی‌ها نیاز داریم، گفت: در جنگ ترکیبی که دشمن علم کرده است، به چنین جوانانی با این روحیات نیاز داریم تا از این مرحله عبور کنیم.

وی بیان کرد: امروز وظیفه داریم نسل فعلی را با نسل‌های گذشته آشنا کنیم که بهترین ابزار برای این آشنایی، زبان هنر است که می‌توان با زبان فرهنگ و هنر این شخصیت‌ها و نمادها را انتقال داد و بروجرد پیشتاز در این زمینه است، همچنین شهید صارمی از دیار بروجرد جامه شهادت پوشید و الگویی در رسانه شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروز در دولت وظیفه خود را در تجلیل و تکریم شخصیت‌ها می‌دانیم و در این راستا کارهای خوبی انجام شده است و سیاست قطعی ما، حمایت از موسسات قرآنی است و امسال اعتبارات خوبی برای توسعه این فعالیت‌ها لحاظ شده است.

وی اظهارداشت: دشمن تلاش خود را در متزلزل کردن ارکان اخلاقی به کار گرفته و باید تلاش کنیم تا توطئه‌های دشمن خنثی و پرچم این کشور توسط رهبری به دست صاحب اصلی تحویل داده شود.

انتهای‌پیام/