فرمانده سپاه لرستان گفت: اگر خرمشهر آزاد نمی‌شد آسیب‌های جدی به انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران، وارد می‌شد و پیروزی در دوران دفاع مقدس باعث تثبیت انقلاب اسلامی ایران شد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از ورابط عمومی دانشگاه لرستان، سردار مرتضی کشکولی اظهارداشت: جنگ هشت ساله برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی و اجرا شد که با حضور و مقاومت مردم، ناکام ماند که روش‌های بومی، ابتکاری و مردمی در دوران دفاع مقدس باعث شکست دشمن در رسیدن به اهدافش شد.

وی افزود: اگرچه ایران در دوران دفاع مقدس همچون کشورهای غربی به تجهیزات پیشرفته نظامی دسترسی نداشت اما با روش ابتکاری و بومی بهره‌گیری از نیروی انسانی و عملیات‌های شبانه‌ توانست به‌خوبی در برابر هجوم دشمن ایستادگی کند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان گفت: طراحی عملیات بیت‌المقدس یک طراحی بسیار هوشمندانه، فنی، علمی و خردورزانه بود که در نهایت باعث آزادسازی خرمشهر شد.

سردار کشکولی عنوان کرد: در عملیات بیت‌المقدس بیش از ۱۹ هزار نفر از ارتش بعثی به اسارت ایران درآمدند و تعداد ۱۶ هزار نفر از ارتش بعثی عراق کشته شد، همچنین پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع هم از سرزمین‌های تصرف شده ایران آزاد شد که این آمارها گویای اهمیت عملیات بیت‌المقدس است.

وی بیان کرد: اگر خرمشهر آزاد نمی‌شد آسیب‌های جدی به انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران، وارد می‌شد و پیروزی در دوران دفاع مقدس باعث تثبیت انقلاب اسلامی ایران شد.

انتهای پیام/