نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس با اشاره به اینکه نیازمند احداث نگارخانه و فرهنگسرا برای کوهدشت هستیم، بیان کرد: بخش‌های کوهنانی، طرهان و درب گنبد نیازمند احداث کتابخانه و مجتمع فرهنگی می‌باشند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام محمدرضا مبلغی عصر امروز در همایش فعالان و خادمان قرآنی لرستان که در سالن اجتماعات امید کوهدشت برگزار شد، ضمن گرامیداشت عملیات سالروز حاج عمران و آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان بهترین اثرات و رشادت‌ها را در ایام دفاع مقدس از خود به نمایش گذاشته‌اند و دارای دو گردان در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل بوده و این برگرفته از ایمان و کرامت اخلاقی و ولایتمداری مردم این دیار است.

وی با اشاره به روحیه بخشندگی مردم، افزود: این دیار سرشار از فرهنگ و تمدنی تاریخی و غنی می‌باشد، غار میرملاس با قدمتی حدود ۱۵ هزارساله و دره شگفت‌انگیز شیرز خود گوشه‌ای از ظرفیت‌های این منطقه به شمار می‌رود.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: علما، فرهیختگان و هنرمندان این دیار در رشته‌های مختلف سرآمد می‌باشند و هم‌چنین دارای جوانان خوش استعداد و پویایی هستیم.

وی تصریح کرد: شهرستان رومشکان با حدود ۶۵ هزار نفر جمعیت که دارای دو بخش است، بخش مرکزی آن نیازمند مجتمع احداث مجتمع فرهنگی جدیدی در چندین طبقه است چراکه مجتمع قبلی سال ۱۳۷۳ به بهره‌برداری رسیده و قدیمی است و هم‌چنین بخش سوری هم با جمعیت ۷ هزار و ۴۰۰ نفر نیازمند اعتبارات فرهنگی می‌باشد و هیچ مرکز فرهنگی ندارد.

مبلغی گفت: کوهدشت دارای حدود ۲۰۰ هزار نفر جمعیت است و مجتمع فرهنگی این شهر نیازمند تعمیر و تجهیز بوده و هم‌چنین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان نیز با کمبود نیرو مواجه بوده و نیازمند ارتقاء است.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی گفت: کوهدشت به شعبه‌ای برای سینمای جوان نیازمنداست،همچنین این شهر دارای دو کتابخانه شهدا و شهید رجایی می‌باشد و کتابخانه نیمه‌تمام این شهرستان با پیشرفت فیزیکی ۴۴ درصد به حدود ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

 وی با اشاره به اینکه نیازمند احداث نگارخانه و فرهنگسرا برای کوهدشت هستیم، بیان کرد: بخش‌های کوهنانی، طرهان و درب گنبد هم‌چنین نیازمند احداث کتابخانه و مجتمع فرهنگی می‌باشند.

انتهای‌پیام/