ائمه‌جمعه لرستان با اشاره به اینکه هواپرستی منشأ ظلم و بی‌عدالتی در عالم است، عنوان کردند: یکی از مهم‌ترین موضوعات امروز، جهاد تبیین است که بر آن تأکید‌شده و وظیفه همه است که نسبت به جهاد‌ تبیین اقدام کنند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد، اظهار داشت: دهه کرامت باید درنهایت منجر به این شود که ضریب اطاعت و پیروی از پیشوایان معصوم (ع) افزایش یابد.

وی با اشاره به ولادت احمد ابن موسی (ع) افزود: حضرت احمد ابن موسی (ع) امامزاده جلیل‌القدری است و در میان امامزادگان ممتاز است، از او به‌عنوان سیدی جلیل و کریم یاد می‌شود و امام رضا (ع) ایشان را دوست می‌داشت که باید کمک به نیازمندان، کمک به ودیعه مسکن، کمک به معیشت نیازمندان را باید از این امامان یاد بگیریم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: دهم خرداد سالروز ولادت امام رضا (ع) است که نقاط برجسته‌ای در زندگی امام رضا (ع) وجود دارد و در مقطعی امامت را به دست گرفت که پدرش را به شهادت رسانده بودند و از شمشیر ظلم و ستم هارون، خون می‌چکید ولی امام رضا (ع) باتدبیرش هم معارف قرآنی را گسترش داد و هم محبت اهل‌بیت (ع) را در بین شیعیان تعمیق کرد.

وی تصریح کرد: امروز نقطه اتکاء مردم ما و رهبری، توسل و دعای امام هشتم در حق این ملت برای رسیدن به این قله‌های رفیع معنویت است.

شاهرخی گفت: رهبری در دیدار نمایندگان نکات مهمی را برشمردند و فرمودند از رفتار اشرافی و نگاه از بالا به مردم پرهیز شود، نشست با مردم بر اساس تواضع باشد و شما سرفرازانه وارد شد و همین‌گونه خارج شوید و همین یک جمله برای نمایندگان کفایت می‌کند.

امام‌جمعه خرم‌آباد با اشاره به احداث نیروگاه سیکل ترکیبی، خاطرنشان کرد: استان لرستانی که فاقد نیروگاه برق بود صاحب نیروگاهی با ۵۰۰ مگاوات شد و گفتند اگر بستر فراهم شود این نیروگاه به هزار مگاوات می‌رسد و تاکنون ۱۳ هزار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای آن هزینه شده و به دست جوانان ایرانی احداث‌شده درحالی‌که در سابق این توانایی را نداشتیم و این از نقاط امید است.

وی بیان کرد: با راه‌اندازی صنایع نیمه تعطیل‌شده، این زیر‌ساخت نیروگاه برق بتواند خودش کمک کند تا صنایع هم راه‌اندازی شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: بنیاد علوی در بخش‌هایی از دو شهر کوهدشت و الیگودرز حضور دارد و تسهیلات خوبی را در نظر گرفتند که برای احداث مسکن، راه روستایی، مدرسه و محرومیت‌زدایی و دادن تسهیلات برای اشتغال بوده که از اقدامات ارزنده است که فرصتی برای توسعه است.

شاهرخی خاطرنشان کرد: بنیاد مستضعفان در رسیدگی در محرومیت‌زدایی فعالیت خوبی انجام داده و ما منتظر کارهای اساسی برای ایجاد اشتغال پایدار در استان است.

وی بیان کرد: دولت و مجلس و همه نهادهای دولتی در تلاش برای غلبه بر مشکلات اقتصادی و مهار تورم هستند، ما سفرهای ریاست جمهوری را به کشورها مشاهده می‌کنیم که این تلاش‌ها برای این است که مردم در وضعیت بهتری قرار گیرند ولی همه توجه کنند که علاوه بر طرح‌های میان‌مدت و بلندمدت که برای رفع مشکلات معیشتی تلاش می‌شود، برای حل مشکلات معیشتی کنونی برنامه‌های اجرایی داشته باشند تا مردم این را مشاهده کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: برخی از مردم به تأمین اقلام موردنیاز روزانه با سختی همراه هستند که لازم است اقدامات و عملیات‌های کوتاه‌مدتی برای رفع نیازها صورت گیرد و امروز ایجاد اشتغال، تولید و مهار تورم، خدمت گذاری بی‌منت در همه عرصه‌ها عبادت محسوب می‌شود و استقلال را در پی دارد.

شاهرخی بیان کرد: باید تلاش کرد تا اشتغال پایدار شکل بگیرد تا جوانان ازدواج نمانید و جوانی جمعیت هم‌شکل بگیرد.

ضرورت جهاد تبیین در جامعه

 حجت‌الاسلام سید علی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بروجرد، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین موضوعات امروز، جهاد تبیین است که بر آن تأکید شده و وظیفه همه است که نسبت به جهاد تبیین اقدام کنند.

وی با اشاره به هزینه مسکن، افزود: صاحب‌خانه‌ها لازم است که نسبت به مستأجران رعایت انصاف را داشته باشند و مدارا کردن در این امر بسیار لازم است.

امام‌جمعه بروجرد با اشاره به دهه کرامت عنوان کرد: دهه کرامت فرصتی برای تبیین شخصیت و اهداف امام رضا (ع) و خواهر ایشان است و الگو گیری از این امام می‌تواند انسان را در مسیر سعادت قرار دهد.

وی با اشاره به سالروز افتتاح مجلس، تصریح کرد: نمایندگان وظیفه قانون‌گذاری دارند و باید به مشکلات مردم توجه کنند، همچنین لازم است که نمایندگان بر اجرای قانون نظارت داشته باشند.

حسینی بیان کرد: در سفر رئیس بنیاد شهید، تعداد زیادی سرباز برای حفاظت وی مشغول بودند که این روند مناسب نیست، این در حالی است که می‌بینیم وقتی رئیس‌جمهور به سفرهای استانی می‌رود، این‌همه محافظ ندارد.

هواپرستی منشأ ظلم و بی‌عدالتی در عالم است

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: ایمان و جهاد بایستی درراه خداوند متعال باشد، نفس انسان دارای گرایش‌های مختلفی است، هر گرایشی بد نیست ولی آن میلی که انسان را از مقام انسانیت ساقط کند این‌یک میل شیطانی است.

وی با اشاره به اینکه هواپرستی منشأ ظلم و بی‌عدالتی در عالم است، افزود: کار برای خداوند متعال ثواب الهی را نیز در پی دارد، شیعه واقعی لقمه حلال، کنترل شهوت، جهاد درراه خدا و … را در نظر دارد.

امام‌جمعه کوهدشت عنوان کرد: اگر ملتی بخواهد برای یک‌چیزی مقاومت کند باید تاریخ اسلام را مطالعه کند، گذشته برای ما سرمشق است‌ و باید کا‌رهای برای رضای خداوند متعال باشد.

وی تصریح کرد: نرمش قهرمانانه، رعایت یکسری مصلحت‌ها است یعنی اینکه منافع کشور را به دست آوریم و نشان دادن ابتکار در دست داشتن کارها به نفع ملت است.

طهماسبی گفت: افزایش نقدینگی کمر اقتصاد کشور را می‌شکند بایستی مانع این کار شد، دولت و مجلس بایستی در این راستا وضعیت را ساماندهی کند.

امام‌جمعه کوهدشت بیان کرد: امام رضا (ع) مظهر رحمت و نام‌های زیبای خداوند متعال است؛ کشش معنوی عجیبی دارد که همه را مجذوب خود می‌کند.

وی گفت: مردم و مسئولان مراقبت کنند با توجه به پوشش گیاهی بالا به دلیل بارندگی‌ها، دسترنج مردم دچار آتش‌سوزی نشود، بایستی نکات موردنظر رعایت شود؛ هم‌چنین نظارت‌ها بر بازار جدی باشد و ادارات تعزیرات، بازرگانی و اصناف قیمت اجناس را کنترل کنند.

انتهای‌پیام/