تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا گفت: شکستن سد تحریم و هژمونی دلار از اهداف سفر ریاست جمهوری به کشورها است که این سفرها دستاوردهای خوبی به همراه داشته است.

به گزارش سفیرافلاک، با روی کارآمدن دولت سیزدهم اقدامات قابل توجهی در بخش‌های مختلف صورت گرفته که یکی از این اقدامات، برقراری ارتباط با دیگر کشورها می‌باشد به طوری که طی این دو سال حدود ۱۳ سفر به کشورهای دیگر توسط ریاست جمهوری انجام شده است.

در سفر اخیر آیت‌الله رئیسی به اندونزی ۱۱ توافق‌نامه همکاری امضا شد که این سفرها با هدف گسترش روابط اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و بخش‌های دیگر صورت می‌گیرد.

امیر علی حیدر امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به اندونزی اظهارداشت: یکی از اقداماتی خوبی را که آیت‌الله رئیسی در این مدت انجام داد، ارتباط با کشورهای مسلمان و کشورهای تاثیرگذای بود که تاثیرپذیری از آمریکا ندارند، به طوری که سفر به کشورهای دیگر را محدود نکرد بلکه طی این دو سال به حدود ۱۳ کشور سفر کرده و خوشبختانه دستاوردهای خوبی را به همراه داشته است.

وی افزود: سفرهای متعدد رئیس جمهور به کشورهای دیگر، بسیار به موقع بود به طوری که در این سفرها، اولین هدف، گشایش اقتصادی بود و هدف بعدی، اعتمادسازی و به خودباوری رسیدن کشورهای دیگر بود که ما می‌توانیم بدون تکیه بر آمریکا، با ایران رابطه داشته باشیم.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا با بیان اینکه آمریکا، کل دنیا نیست، تصریح کرد: در کل دنیا، کشورهای بسیار اندکی با آمریکا هستند و به دنیا نشان داده شد که آمریکا همه دنیا نیست و اعتمادسازی و خودباوری رساندن دیگر کشورها، از اهداف مهم سفرها می‌باشد.

امیری بیان کرد: سفر رئیس جمهور ایران به دیگر کشورها در واقع نشان دادن قدرت جمهوری اسلامی ایران در برقراری ارتباط با کشورها است و با دیگر کشورها ارتباط و تعامل برقرار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ما به دنبال شکستن سد تحریم‌های آمریکا هستیم، گفت: آمریکا در نبرد رسانه‌ای سعی دارد اینگونه القا نماید که دنیا با ایران قطع ارتباط کرده اما اینگونه نیست و می‌بینیم در سفرهای خارجی، آیت الله رئیسی بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرند.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا خاطرنشان کرد: در سفر به دیگر کشوها قراردادهای علمی، اقتصادی، تجاری، محیط زیست، سیاسی منعقد شده که این ارتباطات و قراردادها سبب می‌شود تا در صورت نیاز از توانایی آنها استفاده کرد.

امیری بیان کرد: از دیگر اهداف سفرهای خارجی ریاست جمهوری، شکستن هژمونی دلار است که این اقدام بسیار مهم است و در سفر اخیر نیز گفتند که با ارزهای ملی تبادل شود و این سفرها سبب استحکام پیوند تاریخی بین ملت ایران و ملت‌های دیگر شده است و هدف اصلی تقویت روابط پایدار دو جانبه است.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا افزود: در این سفرها، دیداری با فعالان اقتصادی هر کشور انجام می‌شود که مشکلات تجار را حل می‌کند و تنها رئیس جمهوری است که در این مدت سفرهای خوبی داشته است.

انتهای پیام/