مردم شهرستان دلفان امروز میزبان «کاروان زیر سایه خورشید» می‌شوند.

به گزارش سفیرافلاک، دهه کرامت است و کاروان زیر سایه خورشید به رسم هر ساله راهی مناطق مختلف می‌شود تا جاماندگان از زیارت، از راهی دور اما با قلبی نزدیک دل خود را به حرم دوست وصل کنند. با آمدن بیرق سبز رضوی دل‌ها غرق زیارت می‌شود و همه عاشقان می‌آیند تا از پرچم بارگاه حرم مطهر امام رضا (ع) تبرک بجویند.

امسال نیز به رسم سال‌های گذشته، کاروان خدام که حامل پرچم متبرک حرم امام رضا (ع) هستند راهی استان لرستان شده‌اند و طی چند روز مهمان مردم ۶ شهر لرستان می‌شوند.

امروز ششم خرداد ماه و در نخستین روز از جشن‌های کاروان زیر سایه خورشید در لرستان، این کاروان معنوی راهی شهرستان دلفان می‌شود و با حضور خدام حرم رضوی برنامه‌های مختلفی در این شهرستان برگزار می‌شود.

صبح امروز خدام حرم مطهر امام رضا (ع) در صبحگاه سپاه لرستان حضور یافتند و با حضور سبز آنها و جمعی از پاسداران سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در حسینیه این پادگان، ویژه برنامه میلاد امام رضا (ع) برگزار شد.

کاروان زیر سایه خورشید در نخستین سفر شهرستانی خود راهی شهرستان دلفان می‌شوند و ساعت ۱۰:۳۰دقیقه با حضور معنوی آنها جشنی به مناسبت میلاد امام رضا (ع) در دانشگاه آزاد اسلامی نورآباد برگزار می‌شود.

عیادت از بیماران بیمارستان ابن سینای نورآباد و تقدیر از پرسنل و کادر درمان این بیمارستان از دیگر برنامه‌های کاروان زیر سایه خورشید به این شهرستان است که ساعت ۱۱:۳۰ انجام می‌گیرد.

خدام حرم مطهر رضوی سپس ساعت ۱۵:۳۰ با خانواده شهید حسین کرمی کوله مرزی که سال ۱۳۶۲ در پاسگاه زید به درجه رفیع شهادت نائل آمده است دیدار می‌کنند.

دیدار با خانواده شهید احمد نوری محمدآبادی از دیگر برنامه های این کاروان است که ساعت ۱۶ انجام می‌شود، همچنین ساعت ۱۷ یک جشن عمومی در روستای سراب غضنفر برپا می‌شود.

ساعت ۱۸ نیز با حضور خادمان و بیرق بارگاه مطهر حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) جشن عمومی دیگری به مناسبت دهه کرامت با حضور مردم روستای کفراج برگزار می‌شود.

مردم روستای شترخفت نیز ساعت ۱۹ میزبان کاروان زیر سایه خورشید می‌شوند و با حضور خادمان حرم رضوی جشن دهه کرامت در این روستا برگزار می‌شود.

اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد امام (ره) این شهرستان آخرین برنامه این کاروان در سفر به شهرستان دلفان است که ساعت ۱۹:۳۰ انجام می‌شود.

انتهای پیام/