مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان گفت: 18 هزار جلد کتاب طی 5 مرحله به کتابخانه مرکزی خرم‌آباد اختصاص داده شد.

به گزارش سفیرافلاک، کتابخانه مرکزی خرم‌آباد یکی از پروژه‌هایی است که بهره‌برداری از آن سال‌ها به طول انجامید و حالا پس از تکمیل ساختمان، اقداماتی در مورد تجهیز و تامین کتاب‌های این کتابخانه در حال انجام است.

طبق گفته متولیان، قرار است که پس از تجهیز و بازطراحی، این پروژه تا نیمه اول امسال به بهره‌برداری برسد.

سید سجاد راستخانه در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: یکی از پروژه‌های فرهنگی استان، کتابخانه مرکزی خرم‌آباد است که از مطالبات مهم مردم است و اقدامات قابل توجهی صورت گرفته تا ظرف چند ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: این کتابخانه بالغ بر ۴۰ خدمت را ارائه می‌دهد که یکی از مجهزترین کتابخانه‌های استان محسوب می‌شود و افراد علاقمند به این حوزه با مراجعه به کتابخانه مرکزی می‌توانند، کتاب مورد نیاز را دریافت کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با بیان اینکه در این کتابخانه سه بخش ویژه در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: بخش ویژه کودکان، نابینائیان و ناشنوایان در این کتابخانه راه‌اندازی شده که این افراد می‌توانند با حضور در بخش ویژه کتابخانه، از فضای مطالعه و کتاب‌های خاص استفاده کنند.

راستخانه بیان کرد: تاکنون بالغ بر ۱۸ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب برای کتابخانه مرکزی اختصاص داده شده که طی پنج مرحله انجام شده و تا تکمیل ظرفیت‌ نهایی، تعداد جلدهای بیشتری در کتابخانه‌ها قرار می‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد: همچنین در این کتابخانه استودیو ضبط و تولید کتب صوتی نیز وجود دارد که دارای تجهیزات مناسبی است.

انتهای پیام/