بانوان طلبه ازنايي در ميدان خدمت و جهاد+عكس

به گزارش سفيرافلاك، از ابتدای شیوع کرونا، بانوان در قشرهاي مختلف برای خدمت رسانی و مقابله با بيماري كرونا پاي كار آمده اند و در بخش های مختلف با حضور و مشارکت خود در سنگرهاي پشتيباني خدمات قابل توجهي انجام داده اند.

گروه‌های مختلف بانوان طلبه و حوزه‌های علمیه خواهران که همواره در بزنگاه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، حامی اقشار مختلف مردم و پناهگاه و ملجأ آنان بوده‌اند،‌ اکنون نیز با تمسک به آموزه‌های دینی و پیروی از ائمه معصومین «علیهم السلام»، تکلیف خود را به بهترین شکل ممکن، ادا کرده اند.

بانوان طلبه‌ همگام و هماهنگ با دستگاه‌های مسئول، همه وسع و توان خود را در جمع‌آوری، تامین و توزیع اقلام مورد نیاز عموم مردم، به ویژه اقشار مستضعف به کار بسته اند و در مراکز بهداشت در حال خدمت رساني اند.

اکرم جعفری درگفت وگو با سفیرافلاک با اشاره به خبرهای ناگوار مرتبط با بیماری کرونا كه کام هم‌میهنان را تلخ کرده است،اظهارداشت: حضور بانوان طلبه جهادگر در میدان خدمت و جهاد موجب دلگرمی، قوت قلب و التیام آلام داغ‌دیدگان این حادثه شده است.


مدیر حوزه علمیه نجمیه شهرستان ازنا بیان کرد: طلاب بسیجی مدرسه علمیه نجمیه در چهار قالب، برنامه‌های خود را در مهار کرونا در سطح شهرستان اجرا کردند.

جعفری با اشاره به بحران كمبود اقلام بهداشتي در نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا در سطح شهرستان ازنا گفت: طلاب جهادی مدرسه علمیه نجمیه با هزینه شخصی خود و کمک برخی خیّرین 2000 عدد دستکش نایلونی و دستکش لاتکس، 100 بطری کوچک الکل و 100 عدد ماسک را بین خانواده‌های آسیب پذیر در مناطق کمتر برخوردار توزيع كرديم.

 

مدیریت حوزه علمیه نجمیه ازنا گفت: در یک اقدام فرهنگی تعداد 100 بروشور با مضمون چگونگی مقابله با ویروس کرونا تهیه و در سطح شهر توزیع شده است.

وي افزود: به مناسبت نیمه شعبان نیز اقلام بهداشتی جمعاً به مبلغ 3ميليون تومان به بیمارستان امام علی (ع) ازنا اهداء و تعداد 100 ماسک و 30 شیلد بین مردم توزیع شد.

جعفری با اشاره به اين كه یکی از خواهران طلبه، از همان زمان اعلام نیاز به ماسک، کارگاه تولیدی لباس خود را به دوخت ماسک اختصاص داد، گفت: طلاب بسیجی مدرسه علمیه نجمیه با حضور جهادی خود در کارگاه های تولیدی ماسک اعم از خصوصی یا وابسته به دستگاهها، اقدام به دوخت بیش از 3000 عدد ماسک کرده و این برنامه همچنان ادمه دارد.اين استاد حوزه و دانشگاه اظهارداشت: طلاب بسیجی مدرسه علمیه نجمیه براي مهار کرونا با حضور در کنار کارشناسان شبکه بهداشت در مراکز بهداشت شهر ازنا در قالب طرح غربالگری کرونا تاکنون جمعاً به مدت 110 ساعت همكاري كرده اند.


وی با اشاره به رسیدگی به وضعیت معیشتی خانواده های شناسايي شده آسیب دیده از بحران کرونا گفت: کمک های نقدی خود، خانواده و سایر خیّرین سطح شهر به مبلغ 7 ميليون تومان جمع آوري شد و 100 بسته حمایتی مواد غذایی – بهداشتی طیّ دو مرحله میان اقشار کم درآمد و نیازمند سطح شهر ازنا توزيع شد.

به گفته وي مرحله بعدی این طرح به یاری خداوند در ایام میلاد امام حسن مجتبی (ع) انجام خواهد گرفت همچنین در این مدت بخشی از هزینه درمان بیماران خاص به مبلغ دو میلیون تومان برای ایمنی بیشتر و امکان درمان در شرایط اقتصاد کرونایی پرداخت شده است.

مدیریت حوزه علمیه نجمیه بيان كرد: بسیجیان طلبه نجمیه، با تشکیل گروه هایی در پیام رسان های مجازی ضمن مشاوره، آرامش بخشی و همدلی با هموطنان عزیز، همگام با سایر بانوان به ختم گروهی اذکار، آیات قرآن و ادعیه با نیت شفای همه بیماران و رفع ویروس منحوس کرونا اقدام کردند.

انتهاي پيام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا