خدمت رساني در شبهای قدر سرلوحه عبادتمان باشد

حجت الاسلام سید سجاد موسوی در گفت وگو با سفیرافلاک با اشاره به فضایل شب های قدر، گفت: خداوند در میان ماه های سال یک ماه را عزیزتر و گرامی تر از بقیه ماه ها قرار داده و آن ماه رمضان است و در میان روزها یک روز را که فضیلت آن از همه بیشتر بیشتر است مهم شمرده و آن روز جمعه است و در میان شب ها یک شب را برتر از همه قرار داده که آن شب از هزار ماه برتر است و آن شب قدر می باشد.


امام جمعه شهرستان الشتر بیان کرد: درماه مبارک رمضان قرآن نازل شده و شبهای قدر شبی است که قرآن هم در آن نازل شده پس شب قدر قطعاً در ماه مبارک رمضان است و سه شب نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان معرفی کردند که برای بندگان خدا این یک حسن است که به بهانه شب قدر که یک شب است چندین شب نامعلوم در خانه خدا رسم بندگی و ادب بیشتر را به جا می آورند.


وی گفت: انشاالله که محتوای عملی شب های قدر که دستگیری نیازمندان، یاری گری به یکدیگر، انفاق ایثارگری، صله ارحام و… می باشد را بخوبی انجام دهیم و اگر قرآن را بخواهیم بر سر بگیریم از آنجا که قرآن کتاب است باید دستوراتی که در آن آمده، به آن عمل کنیم.

وی تصریح کرد: در قرآن نیکی به پدر و مادر، یاری رساندن به یکدیگر، برگزاری نماز جماعت، پرهیز از تخریب یکدیگر، خودداری از آبروریزی یکدیگر، حق‌الناس و… اشاره شده و باید به آن عمل کنیم.

حجت الاسلام موسوی عنوان كرد: بیماری ویروس کرونا معیشت بیشتر مردم را به خطر انداخته و با فرمان مقام معظم رهبری و اجرای طرح کمک مومنانه و مواسات، مردم نوعدوست کشور در این راه به یاری هم شتافتند و این بیماری حرکتی را فراهم کرد که بیشتر دلها به هم نزدیک شود و یاریگر هم باشیم و در صله رحم دقت بیشتری کنیم.

امام جمعه الشترگفت: انشاالله که همین روحیه خدمت رسانی به همدیگر در شب‌های قدر سرلوحه عبادتمان و زیبایی یاری رساندن به یکدیگر در این شب ها و ایام روشنی بخش راه زندگی همه مردم باشد.

انتهاي پيام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا