در شرايط سخت جامعه از نيازمندان دستگيري كنيم

حجت الاسلام علی لرستانی در گفت وگو با سفيرافلاك با بيان اينكه ماه مبارک رمضان از نعمت های بزرگ الهی است، اظهار داشت: باید قدر این روزها و ساعت ها را بدانیم و با تقویت ایمان و تقوا و روی آوردن به خوبی ها وجود خود را از گناهان پاک نماییم.

وي افزود: نفس روزه‌ ماه رمضان است که یک زمینه‌ روحانیت و نورانیت، برای روزه‌دار را بدست می آورد و او را برای کسب فیوضات الهی، آماده می‌کند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه الیگودرز با اشاره به اينكه محصول ماه رمضان، تقواست یعنی اینکه به خود پرداختن، به خود رسیدن و ذخیره‌ی تقوا را برای خود فراهم کردن است، گفت: ماه رمضان در ما ذخیره‌ی تقوا ایجاد می‌کند. این تقوا هم خود وسیله ا‌ی برای منازل عالی‌تر است و تقوا مرکبی است که می‌تواند ما را به آن منازل عالی برساند.

حجت الاسلام لرستانی با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان ماهی که نزد خدا از همه ماه ها برتر و روزهایش بر همه روزها و شب هایش بر همه شب ها و ساعاتش بر همه ساعات برتر است، گفت: برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت و رهایی از گناهان باید قدر این روزها و لحظات را بدانیم بدلیل اینکه ماه فرصت آشتی با خدا است ماه ازدیاد تقوا و تقویت اراده است.


وی با تأكيد بر اينكه هر کس نور خدا در زندگی اش کم رنگ شود شیطان ایمانش را سرقت می کند و شیطان در زندگی همراهیش می شود، تصريح كرد: تا هنگامی که نور خدا قوی است او نمی تواند کاری انجام دهد. در ماه رمضان نور خدا قوی است در همه خانه ها قرآن تلاوت می شود و زبان ها مشغول ذکر خداست؛طبیعتاً می گویند که دست شیطان بسته است و درهای رحمت باز است.


اين كارشناس مذهبي با بيان اينكه تا چشم روی هم بگذاریم ماه رمضان تمام می شود، بیاییم از لحظه لحظه این ماه عزیز استفاده کنیم، عنوان كرد: هرکس وقت افطار صدقه بدهد و از نیازمندان به هرشکلی دست گیری کند بویژه در این شرایط سختی که برجامعه حاکم است اگر چه به اندازه یک قرص نان، بخشیدن اجاره مغازه ومسکن برای او تبدیل به حجابی از آتش می شود.


حجت الاسلام لرستانی خاطرنشان کرد: ما مثل یک شمعی می مانیم كه در شرف آب شدن و خاموش شدن هستیم. این شمع دارد تمام می شود. اگر با این شمع یک چراغ دیگری برای آن عالم روشن نکنیم در ظلمات و تاریكی می مانیم.

به گفته وي از روزی كه ما به دنیا آمدیم با سرعت به طرف آخرت و مرگ می رویم. آخرت و مرگ هم به طرف ما می آید چه قدر زود به هم می رسیم. عن قریب است كه از ما اثری باقی نباشد. بیاییم به فكر آخرت باشیم وبا تبعیت از دستورات الهی زاد و توشه ای نجات بخش تهیه كنیم.

انتهاي پيام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا