اهدای خون، اهداء ادامه حیات است

حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی در گفت وگو با سفیرافلاک با اشاره به رزمایش سراسری اهدا خون اظهار داشت: کشور ایران مثل همه کشورهای دیگر درگیر با ویروس کرونا است و استان لرستان همچنان به این موضوع مبتلا می باشد که باید با رعایت اصول بهداشتی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا را بتوانیم بر این ویروس غلبه کنیم.


نماينده ولی فقیه در استان لرستان بیان کرد: ویروس کرونا باعث شده که در بعضی مواقع سازمان انتقال خون برای بیماران کرونایی و بیماران دیگر که نیاز به خون دارند، خون کمتری دریافت کند که در این رابطه یک مصداق مواسات و یک رزمایش بصورت سراسری در قالب رزمایش طرح اهدا خون در کشور برگزار می شود.


وی افزود: همچنان که در سه مرحله گذشته رزمایش کمک مومنانه در بحث معیشت خانواده های آسیب پذیر از بیماری کرونا صورت گرفت امیدواریم که همزمان با سراسر کشور در قالب رزمایش اهدای خون، مرحله چهارم کمک مومنانه را متفاوت تر از مراحل قبل انجام دهیم.


حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی تصریح کرد: مطمئنا در استان لرستان هم این رزمایش به همت مردم غیور این انجام خواهد شد که از همه هم استانی های عزیز تقاضا می کنیم به سازمان انتقال خون و پایگاه های مستقر در استان مراجعه و در این مواسات پر ثواب و پر خیر حضور پیدا کنند.


وی گفت: رزمایش اهدای خون ارزشش کمتر از رزمایش های کمک معیشتی نیست و حتی بیشتر از آن هم است، در رزمایش کمکهای معیشتی اهدای مال بود اما در رزمایش اهدای خون، اهدای ادامه حیات است و ما می‌توانیم در قالب این رزمایش جان شخصی را نجات دهیم.

نماينده ولی فقیه در استان لرستان خاطرنشان كرد: در بحث کمک های معیشتی مشقت مادی بود که کسی تا به حال از گرسنگی و تشنگی نمی میرد اما رنج می برد، ولی نبود خون که مایه حیات است انسان جان خود را از دست می‌دهد، بنابراین تقاضا می‌کنیم که از همه مردم از شیوه جان و حیات خودشان هم اهدای خون را انجام دهند که یک مصداق مواسات است.

انتهاي پيام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا