رسانه‌ها دیده بان بصیر انقلاب اسلامی هستند

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی امروز در ديدار با خبرنگاران لرستان كه در بيت امام جمعه خرم آباد برگزار شد، اظهار داشت هر اتفاق و رویدادی واقع شود رسانه‌ها در میل و موفقیت آن دخالت دارند و اگر واقع نشود باز رسانه ها با اطلاع رسانی درست و جهت دادن افکار عمومی نقش آفرینی می‌کنند.


نماینده ولی فقیه در استان لرستان بیان کرد: در نظام اسلامی ما به دنبال تحقق فضیلتها، رشد، اخلاق، معنویت، تدین، پیشرفت مادی و رفاه آسایش و امنیت، اقتصاد قوی و فرهنگ متعالی، عدالت، مبارزه با فساد، عزت ملی، مرزبندی با دشمن و سبک زندگی اجتماعی هستیم که تحقق این امور بدون همکاری با رسانه ها امکان پذیر نیست و نقش بی بدیل رسانه ها در این روند دارند.


وی با اشاره به ویژگی های رسانه ها در انقلاب اسلامی گفت: از این رو نیاز است که رسانه ها دارای ویژگی های در تراز انقلاب اسلامی باشندکه اولین ویژگی شناختن و شناساندن آرمان‌های انقلاب اسلامی به مردم است که رسانه‌ها باید شعارهایی که انقلاب اسلامی برای تحقق آن شکل گرفته تلاش کنند که در شکل‌گیری آن رسانه‌ها نقش با اهمیتی داشتند و رسانه های قبل از پیروزی انقلاب در تشکیل انقلاب با رسانه های بعد از انقلاب ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشند و در آن زمان رسانه‌ها نقش با اهمیتی در پیروزی انقلاب داشتند و تداوم انقلاب اسلامی در گرو همکاری با رسانه هاست.


حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به ویژگی دوم رسانه ها در انقلاب اسلامی، عنوان كرد: نیازسنجی دائمی از ویژگی دوم رسانه ها می باشد و رسانه ها باید به عنوان یک دیده‌بان در نظر داشته باشند و پیشنهاد ها و راه حل هایی در این رابطه ارائه دهند.


وی از اطلاع رسانی و آگاهی بخشی بعنوان ویژگی سوم رسانه‌ها عنوان کرد و گفت: این اطلاع رسانی و آگاهی بخشی خودش را در فرهنگ سازی و عدالت خواهی و مطالبه‌گری نشان می‌دهد، وقتی نیازسنجی دائمی در کنار آگاهی باشد و نیاز را به مدیران و مسئولان اطلاع‌رسانی کنند که این نیاز به یک گفتمان و یک جریان سازی تبدیل شود و مطالبه‌گری بر پایه اخلاق و معنویت گرایی باشد.


نماینده ولی فقیه در استان لرستان خاطر نشان کرد: همدلی، تبادل نظر، مذاکره و گفتگو برای انتخاب بهترین شیوه برای رسانه ها و رسیدن به قله های معنویت اخلاق علم و دانش است.


وی با اشاره به پایبندی به منافع ملی و وحدت ملی که از ویژگی‌های چهارم رسانه‌هاست، اضافه کرد: وحدت ملی که می تواند ملت را از گردنه های سخت و دشوار عبور دهد، وحدت ملی است که در ۸ سال دفاع مقدس ملت را پیروز کرده و در کنار همه اینها رعایت اخلاق رسانه ای در کنار اطلاع رسانی و آگاهی بخشی و نیازسنجی رعایت شود.


حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی اذعان داشت: نظام سلطه ای که ۲۵۰ سال از همه اهرم‌ها برای اهداف خود در منطقه و در ایران از کتاب، مقاله، هنر، سینما، فیلم و تکنولوژی استفاده کرد تا اهداف استکباری خود را نشان دهد اما یک فرد فقیه، فیلسوف و عارف از قبل سال ۴۲ اهداف این نظام سلطه را کاملا شناسایی و با برنامه ریزی در مقابل این نظام سلطه ایستاد و با لطف الهی مردم همه به صحنه آمدند و جانفشانی کردند و ۲۲ بهمن ۵۷ رقم خورد.


وی اظهارداشت: ملت در برنامه های 250ساله دشمن که دین زدایی و اسلام زدایی بود پیروز شدند و این پیروزی آغاز و ابتدای کار است و حفظ آن کاری دشوار تر و سخت است.

انتهاي پيام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا