مجاهدت های علمی امام جعفر صادق(ع) برای حفظ اسلام/ مکتب تشیع با سیره علمی و عملی امام ششم گسترش يافت

به گزارش سفیرافلاک، امام جعفر صادق (ع) در 17 ربیع الاول سال ۸۳ هجری قمری در مدینه به دنیا آمد، لقبش صادق بود و پس از شهادت پدر بزرگوارش در سن ۳۱ سالگی به امامت رسید.

امام صادق(ع) با مجاهدت های علمی فراوان برای پایه ریزی مکتب جعفری و همچنین برای زنده نگه اسلام و ترویج اندیشه های ناب اسلام، در دوران زندگی خود تلاش های فراوانی انجام دادند.

 امام صادق(ع) در دوران 34 ساله امامت خویش کلاس های درس زیادی را برای تربیت شاگردانی که بتوانند اندیشه های دینی را در جامعه گسترش دهند برگزار کرد، شاگردانی که با فراگرفتن علوم مختلف، جامعه و اسلام را از انحراف و اندیشه های غلط و باطل دور کنند.

احیای واقعه عاشورا یکی از موضوعات مهمی بود که امام صادق(ع) در این زمینه تاکید بسیار زیادی داشتند، احادیث مختلف از امام صادق(ع) در راستای زیارت امام حسین(ع) بیانگر این موضوع است.

ترویج دین و احکام الهی در سیره و روش امام صادق(ع) بسیار مورد اهمیت بود به طوری که امام صادق(ع) در دوران زندگی خود هزاران شاگرد را تربیت کردند تا بتوانند در تبلیغ و ترویج اندیشه های دینی نقشی را ایفا کنند.

امام صادق(ع) آنچنان بنیان های فکری اسلام را محکم کردند که امروز این اندیشه ها در سراسر دنیا در حال گسترش بوده و اسلام ناب محمدی به سرعت در حال گسترش است.

پرچم داری نهضت ماندگار قیام عاشورا و اسلام مرهون تلاش های امام صادق(ع) بود که سالها در این راه مجاهدانه تلاش کرد و امروز گسترده شدن اسلام نتیجه همین مجاهدت هاست.

ششمین پیشوای مسلمان بیشترین دوران عمر با برکت خود را با هدف این که اسلام واقعی و ناب محمدی را ترویج دهد، صرف ترویج ارزش های دینی کرد و برای این ترویج از شاگردانی که در مکتب خود تربیت یافته بودند استفاده می کرد.

امام صادق(ع) شبهات زیادی را پاسخ می دادند و سالها تلاش کردند تا  جایگاه اصلی شیعه در دنیا جایگاه خاصی گرفت و زحمات و سختی های زیادی را برای حفظ اسلام متحمل شدند.

غروب آفتاب امامت صادق آل محمد(ع) در 25 شوال سال 148 هجری قمری در مدینه بود که پس از 65 سالگی دیده از جهان فروبست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا