دستگاه قضا در مبارزه با فساد از کسی چشم پوشی نکند/ فشار گرانی ها از روی مردم برداشته شود

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه های نماز جمعه این هفته کوهدشت ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه، اظهار داشت: نماز جمعه سنگری بسیار مهم و عظیم است، امام علی(ع) در این راستا فرمود: غفلت از نماز جمعه‌ای که وحدت بخش و دشمن شکن بوده، باعث هلاکت است، جهاد با دشمنان خدا و مناسک حج از دیگر مسائلی است که بایستی به آن توجه کرد.

وی افزود: حرص برای متاع و مسائل دنیوی عمل نامطلوبی است که انسان را به گمراهی می کشاند، ما بایستی حرص خود را در انجام امورات نیک و در رضای الهی به کار بگیریم.

امام جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه عجز بشر در برابر یک ویروس که با چشم دیده نشد، مشهود بود، عنوان کرد: با این همه علم و پیشرفتی که الان وجود دارد، کسی تا به حال نتوانسته درمان قطعی و واکسنی را برای ویروس کرونا کشف کند و این ناتوانی انسان را در برابر خداوند متعال که قادر مطلق است می رساند و این خود یک تلنگر است که بایستی همواره به یاد خداوند متعال بود.

وی با اشاره به اینکه برخی افراد و گروه ها با کمک مومنانه خود در ایام کرونا صحنه های خوبی خلق کردند، تصریح کرد: آمریکا با توجه به ادعای تمدن پوشالین خود، حتی کوچکترین حقی برای دیگران قائل نیست و به عنوان شیطانی بزرگ جنایات بی شماری در حق مظلومان عالم انجام داده است.

دروغگویی اروپائیان با تصویب قطعنامه اخیر علیه ایران به اثبات رسید

طهماسبی گفت: دروغگویی اروپائیان با توجه تصویب قطعنامه اخیریشان با موضوع برجام علیه ایران یک بار دیگر به اثبات رسید، همان‌طوری که رهبر معظم انقلاب بر این امر تاکید داشتند.

امام جمعه کوهدشت با اشاره به رفع اطاله دادرسی و مسئله دقت در احکام بایستی مورد توجه ویژه قضات قرار گیرد، اظهار داشت: رهبری معظم انقلاب فرمودند: قوه قضائیه بایستی ملجاء و مأمن مظلومین باشد و برخوردی قاطعانه و بدون مسامحه با گلوگاه های فساد انجام دهد.

وی اظهار داشت: مسئولین ذی ربط بر گرانی های بازار و اجاره املاک نظارتی دقیق داشته باشند و دستگاه قضایی نیز نسبت به متخلفین در زمینه تیراندازی های اخیر شهرستان برخوردی بدون مسامحه انجام داده و مردم نیز در این راستا همکاری لازم را داشته باشند، از برگزاری مانور های اخیر نیروی انتظامی نیز تشکر می کنیم.

پشتوانه قوه قضائیه برای تحقق عدالت هستیم

حجت الاسلام علی سپهوند در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان ازنا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و شهدای راه حق و حقیقت اظهار داشت: در چنین روزی دشمنان خبیث کمر بسته بودند محورهای اصلی نظام اسلامی را از پای در آ ورند و امروز سالروز ترور نافرجام مربوط مقام معظم رهبری است که به لطف خدا این ذخیره الهی را خدای متعال حفظ فرمود تا بعد از امام راحل به خوبی بتواند سکان دار این کشتی نجات در نظام اسلامی بشود و لذا ما خدا را شکر می کنیم از این نعمت بزرگ که به ما ارزانی داشت.

وی با گرامیداشت هفتم تیر سالروز شهادت مظلومانه شهید دکتر بهشتی و ۷۲ تن یار باوفای نظام و انقلاب، گفت: خدا را شاکریم که رئیس قوه قضاییه انقلابی، سرباز ولایت، عدالت محور و شجاع در عرصه و این جایگاه رفیع قرار گرفته است تا بهتر و قوی تر از گذشته مسئله عدالت و بستر سازی عدالت مد نظر است.

 حجت الاسلام سپهوند گفت: لازم است که همه مجموعه خدوم قوه قضاییه و مردم همراهی و حمایت کنند که ان شاالله این هدف عالیه و این برنامه متقن عدالت محوری و مبارزه با فساد در جامعه نهادینه شود.

امام جمعه ازنا تصریح کرد:  پشتوانه اجتماعی برای قوه قضاییه ایجاد کنیم که با همه فساد و افراد مفسد در هر رده ومقامی هستند ایشان با دلگرمی تمام بتوانند برخورد کنند کما اینکه الحمدلله همین طور نیز می است.

حجت الاسلام سپهوند گفت: امام خمینی(ره) ملاک حال افراد است تا این لحظه ما داریم این حرکت را حرکت نابی می بینیم، حرکت همراه با تبعیضی نمی بینیم که لازم است در سراسر کشور اسلامی مان این روند نهادینه بشود.
دستگاه های متولی فشار گرانی ها را از روی مردم بردارند

وی با اشاره به گرانی های اخیر اظهار داشت: تنظیم بازار هنوز حقیقتا جایگاه و معنای واقعی خودش را پیدا نکرده ما در شهرستان ستاد تنظیم بازار و مسئولین مربوط به این مجموعه باید آنچنان فعالیت داشته باشند که هم بازار ضربه نبیند و کاسب ما در صحنه باشد و هم گروهی فرصت طلب به اسم کسب و کار وجهه کاسب های مومن ما را زیر سوال نبرند و با گران فروشی مردم را دچار فشار مضاعف نکنند.

به گفته وی این بهم ریختگی مربوط به تحریم نیست خیلی از اقلام و کالاهای اساسی با مدیریت حتی منطقه ای و شهرستانی می شود اداره بشود و مردم نفس راحتی از دست گرانی بکشند لذا لازم عزیزان توجه داشته باشند که ان شاالله رئیس دستگاه قضا شهرستان ورود پیدا کند در حمایت از تعزیرات و ستاد تنظیم بازار طوری تعادل ایجاد شود که مردم واقعا در فشار نباشند.

امام جمعه ازنا گفت: دست اندرکاران حوزه مسکن یک مدیریتی اعمال کنند و هم به صاحبان ملک عرض می کنم که عزیزان اینجا این مواسات مومنانه تان زیاد است خیلی از افراد توان پرداخت کرایه های بالا ندارند توان رهن های بالا را ندارند که بایستی قشر فقیر جامعه را مراعات کنید.

دستگاه قضا در مبارزه با فساد از کسی چشم پوشی نکند
حجت الاسلام محمد سوری در بین نماز گزاران شهرستان چگنی اظهار داشت: مواد مخدر به عنوان یک بلای خانمان سوز یک پدیده شوم که کانون خانواده، اقتصاد و سلامت افراد را به خطر می اندازد لذا آگاهی و نظارت خانواده ها بر جوانان و نوجوانان برای پیشگیری از اعتیاد لازم است.

وی با اشاره بر ترور نافرجام رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۶۰هجری شمسی بیان کرد: آن چیزی که همه ما می بینیم و خود دشمنان اعتراف کرده اند؛ دشمن، نیروهای انقلابی ما و افراد اثر گذار را مورد توجه و هدف قرار داده بودند که یکی از برجسته ترین آنها حضرت آقا بوده اند که منطق مقابله و مبارزه با ایشان را نداشته اند،چون ایشان متفکر و نظریه پرداز انقلاب بوده اند و در جبهه مقاومت و اثر گذار و فرماندهی جبهه مقاومت در مقابل جبهه استکبار و جبهه کفر است.

امام جمعه چگنی افزود: روز شنبه هفتم تیرماه شهادت آیت الله دکتر بهشتی است که قوه قضاییه یادگارشخصی اندیشمند بافکر نو و تشکیلاتی است کسی که صبر و بردباری ایشان زبانزد خاص و عام بود شخصیتی متفکر و قوه قضاییه ادامه دهنده راه چنین شخصیت هایی هستند.

وی تصریح کرد: قوه قضاییه باید به عنوان مرجع و پناه مردم در رویارویی بافساد و مفسدان باشد همانطوری که رهبر معظم انقلاب در دیدار با قضات بیان فرمودند: بحث عدالت و مبارزه با فساد خواسته ایشان است که در بحث مبارزه با فساد فرمودند از هیچ کسی چشم پوشی نکنید .

حجت الاسلام سوری با اشاره به اینکه پنج شنبه دهم تیرماه سالروز حمله آمریکا به هواپیما مسافری ایران است، خاطرنشان کرد: آمریکا تمدنی ندارد و در عمل نشان داده به هیچ چیزی پایبند نیست و جرات مقابله با جبهه مقاومت و ایران را ندارد و قابل اعتماد نیستند اما ایران اسلامی به برکت خون شهدا هر روز قدرتمندتر از قبل است.

گرانی مسکن و کالاهای ضروری باعث نگرانی مردم شده است

حجت الاسلام مهدی سرلک در خطبه های نماز جمعه این هفته  شهرستان الیگودرز ضمن گرامیداشت دهه کرامت گفت :ملت ایران در بحران کرونا با امید به خداوند، عنایات ائمه اطهارعلیهم السلام و تدبیر مقام معظم رهبری توانستند کشور را مدیریت کنند در حالی که بسیاری از کشورها پیشرفته دچار مشکلات جدی شدند.

 
وی ضمن تبریک هفته قوه قضائیه یاد و خاطره شهدای هفت تیر بیان کرد: آیت الله بهشتی بنیانگذار دستگاه قضایی که از افتخارات این مسئول خدمتگذار است وی مجاهدی حکیم و بصیر که خدمت های این شخصیت الهی به مردم از اذهان فراموش نشدنی است.


امام جمعه الیگودرز اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سخنان خود در تاکید به مسئولان قضایی تحول گرایی، مبارزه با فساد و…. را خواستار شدند و قوه قضائیه نیز مبارزه با فساد را از درون خود آغاز نمود .

وی گفت: قدرت نرم و نفوذ آمریکا در جهان روبه افول است و حتی کشورهای اروپایی سیاستهای آمریکا را قبول ندارند.

حجت الاسلام سرلک  ب اشاره به تورم و گرانی، بیان کرد: گرانی در معیشت، مسکن و کالاهای ضروری از ابتدای سال ۹۹ مردم را نگران کرده است و بسیاری از مستاجران در تهیه مسکن با مشکلات زیادی روبه رو کرده است.

مبارزه دستگاه قضا با مفسدان اقتصادی دست متجاوزان از بیت المال را قطع می کند
حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه بروجرد با اشاره به هفته قوه قضائیه گفت: دستگاه قضا مبارزه با مفسدان را آغاز کرده است و انتظار می رود با قوت این مبارزه را ادامه دهد.

وی اضافه کرد: مبارزه جدی قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی دست متجاوزان مفسد را در سراسر کشور از بیت المال مسلمین قطع خواهد کرد.

امام جمعه بروجرد اظهار داشت: مردم خواهان مبارزه با فساد هستند و از اقدامات انقلابی رئیس قوه قضائیه در راستای برخورد با مفسدان اقتصادی حمایت می‌کنند.

حجت الاسلام حسینی بر ضرورت نظارت بیشتر بر بازار تاکید کرد و افزود: از مسئولان تقاضا داریم بر بازار نظارت بیشتری داشته باشند خصوصا بر بازار عرضه مرغ باید نظارت شود تا شاهد گرانی بی رویه نباشیم.

مفاسد اقتصادی ریز و درشت در تیر رس قوه قضاییه است
حجت الاسلام سید محسن موسوی؛ امام جمعه پلدختر در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک هفته قوه قضاییه اظهار داشت:اجرای عدالت وظیفه ذاتی دستگاه قضایی است که در این راستا رییس دادگستری و دادستان پلدختر زحمات زیادی کشیدند.

وی بیان کرد:کاهش اطاله دادرسی یکی از مطالبات دستگاه قضایی است که با حضور آیت الله رییسی در دستگاه قضایی و الکترونیکی شدن بیشتر فعالیت های قضایی شاهد کاهش زمان اطاله دادرسی هستیم.

امام جمعه پلدختر با قدر دانی از دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد اقتصادی عنوان کرد: دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد اقتصادی و دانه درشت ها باعث رضایتمندی مردم شده و در این برهه که سختی های اقتصادی و معیشتی به مردم فشار می آورد برخی ها با سواستفاده از موقعیت ها اقدام به اخلال در اقتصاد می کنند که برخورد جدی قوه قضاییه با این مفاسد در جهت برقراری عدالت بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به دغدغه اهالی کوی سازمانی ها به احداث ادامه دیواره ساحلی تصریح کرد: در جهت جلوگیری از ورود سیلاب به ضلع غربی و کوی سازمانی ها، دیواره ساحلی استاندارد احداث شده که در ادامه برای اهالی کوی سازمانی ها گلایه هایی بوجود آمد که با پیگیری مسئولین به زودی شاهد ساخت ادامه دیواره ساحلی در منطقه کوی سازمانی های خواهیم بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا