فرج الله امرایی گفت: با شیوع کرونا ۳۳۴۷ مشاوره به صورت تلفن به متقاضایان ازنايي ارائه شده است.

به گزارش سفیرافلاک، فرج الله امرایی، رییس دادگستری ازنا  در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد، اظهار داشت: امنیت یکی از مهمترین نیازهای بشر بوده و هست واین نیاز ضروری در اندیشه اسلامی یکی از ضروری ترین و بزرگترین نعمات مادی و معنوی برای جوامع انسانی است.

وی اضافه کرد: در جامعه ما امنیت اقتصادی بسیار مهم و مورد توجه است و امنیت پایدار مقدمه توسعه پایدار در یک جامعه است.

امرایی با اشاره به برخورد دستگاه قضا با مفسدین اقتصادی، تصریح کرد: اولویت های دستگاه قضا در حال حاضر مبارزه جدی با فساد است و حمایت از سرمایه گذار از دیگر اهداف دستگاه قضا است که رونق و جهش تولید را به دنبال دارد.

وی بیان کرد: در همین راستا در شهرستان ازنا با پیگیری های فروان کارخانه های شهرستان که غیرفعال شدند، مجدد به چرخه تولید بازگشته اند و بخشی از مطالبات مربوط به کارگران نیز پرداخت شده است.

رئیس دادگستری ازنا با اشاره به این که جرائم خشن نظم وامنیت جامعه را به خطر می اندازد، گفت: قاچاق سلاح، مهمات، تیراندازی، سرقت وچاقو کشی از جرائمی هستند که امنیت را خدشه دار می کنند که در برخورد با جرائم جنبه بازدارندگی خیلی مهم است و در برخورد با این جرائم قاطعانه برخورد می شود.

امرایی با اشاره به تصرفات غیرقانونی در حوزه منابع طبیعی، گفت: قبل از طرح دعاوی اگر کسی تعرض به منابع طبیعی داشته باشد، همان لحظه با نیروی انتظامی و با دستور دادستان وارد شده و جلوگیری به عمل می آید که در این راستا آراء بسیار متعددی در محیط زیست و منابع طبیعی صادر شده که سالهاست اجرا نشده اند اما دستورداده شد سریعا مورد رسیدیگی و اجرا قرار گیرند.

وی عنوان کرد: پیشگیری و صیانت از بیت المال و حفاظت از اموال و تجهیزات کارخانه هایی که ممکن است به تعطیلی کشانده شود وظیفه دستگاه قضاء‌ است که تجهیزات که ممکن است حیف و میل شوند را صیانت کند از جمله کارخانه فولاد که ارتباطات و مکاتبات زیادی با مدیر کل صنعت ومعدن استان در این زمینه صورت پذیرفت و تاکید شده است که هرچه سریع تر این موضوع بررسی شود و کارخانه فولاد راه اندازی شود.

رییس دادگستری ازنا تصریح کرد: سال گذشته  ۷۵۶۴فقره پرونده وارد دستگاه قضای شهرستان شده و خروجی ۸۸۰۱ بوده است.

وی افزود: در حوزه دادگاه ها ۵۴۷۵ فقره پرونده ورودی بوده که یک درصد افزایش یافته است و محاکم شهرستان مجموعا ۴۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش رسیدگی داشته اند.

امرایی با اشاره به پرونده های شورای حل اختلاف گفت: ورودی پرونده ها ۵۵۱۸  بوده که به همین میزان پرونده مختومه شده و در این راستا نیز ۴۹۳ پرونده منجر به صلح و سازش شده است.

رییس دادگستری ازنا اضافه کرد: در اجرای احکام مدنی بالغ بر۲۴۰۰فقره پرونده وجود دارد که به طور متوسط هر ماه ۱۰۰ پرونده اضافه می شود.

وی بیان کرد: در اجرای احکام ۸۵۶ فقره ورودی وارد شده و ۱۷۲۶ پرونده خروجی این آمار بوده است که میانگین رسیدگی در اجرای احکام زیر ۳۰ روز است.

امرایی اضافه کرد: ۵۲۲ فقره پرونده احکام کیفری وجود دارد که سال گذشته ۱۳۶۷ پرونده وارد و ۱۶۰۶ مورد خارج شده است.

رئیس دادگستری ازنا اظهار داشت: ورودی پرونده ها به دادگستری ۱۴۳۶۱ فقره پرونده بوده که ۳۵۶ درصد ورودی پرونده ها افزایش داشته است.

وی بیان کرد: از ابتدای سال گذشته تاکنون ۵۵۹ مورد ازدواج ثبت شده است.

امرایی با اشاره به پرونده های جهاد کشاورزی گفت: ۱۲ مورد آراء قطعیت یافته مربوط به جهاد کشاورزی بوده که  هفت مورد اجرا شده و ۳۶ مورد هم از آرای منابع طبیعی اجرا  و  ۱۵۲هکتار از اراضی ملی آزاد شده است.

وی تصریح کرد: با شیوع کرونا مشاوره هایی به صورت تلفنی صورت گرفته که ۳۳۴۷ مشاوره به صورت تلفن به متقاضایان ارائه شده است.

امرایی اضافه کرد: شهرستان ازنا جزء شهرهای با ضریب امنیتی بالا است که مرهون تلاش ها و همکاری مجموعه های مرتبط است.

انتهای پیام/