روند ابتلا به کرونا در لرستان بحرانی است/تمدید محدودیت‌ها تا ۱۰ روز آینده

به گزارش سفیرافلاک، سید موسی خادمی در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه تمامی محدودیت های قبلی و جدید به مدت ۱۰ روز دیگر تمدید می‌شود اظهار داشت: هر گونه چاپ و نشر آگهی ترحیم ممنوع است و ارشاد اسلامی و اصناف نسبت به پلمپ واحد‌های متخلف اقدام کنند.

وی افزود: شهرداری ها نسبت به جمع آوری بنرهای ترحیم در سطح شهر اقدام کنند؛ برگزاری مراسم عروسی و ترحیم ممنوع و جرم است و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

استاندار لرستان عنوان کرد: دهیاران و بخشداران نسبت به جلوگیری از برگزاری مراسم عروسی و ترحیم اقدام و در صورت بروز تخلف گزارش دهند.

وی با بیان اینکه سالن های آرایش و زیبایی در مدت اعلام شده تعطیل خواهند بود تصریح کرد: موضوع امر به معروف و نهی از منکر در زمینه استفاده از ماسک و عدم برگزاری مراسم عروسی و عزا از اقدامات خوب است که باید ادامه داشته باشد.

خادمی تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص عدم برگزاری مراسم ترحیم به مداحان اطلاع رسانی کند  همچنین سازمان صنعت، معدن و تجارت موضوع تهیه و توزیع ماسک را در سطح استان اجرایی کند.

وی گفت: تهیه و توزیع ماسک ارزان قیمت در ترمینال های مسافربری توسط دستگاه های ذیربط انجام شود؛ ناوگان حمل و نقل عمومی در خصوص کاهش ظرفیت مسافران برای رعایت فاصله اجتماعی اقدام کنند.

استاندار لرستان اظهار داشت: تعزیرات نسبت به بازرسی و تعطیلی اماکن پر تجمع اقدام کند؛ شهرداری ها نسبت به ضدعفونی و گندزدایی اماکن عمومی اقدام و ادارات آب و فاضلاب شهرستان ها در این زمینه با شهرداری ها همکاری کنند.

وی افزود: کمک‌های مومنانه به اقشار کم درآمد جامعه و آسیب دیده از کرونا ادامه پیدا کند؛ مدیران دستگاه های اجرایی ناظران حوزه کاری خود هستند و ضرورت دارد با تخلفات برخورد کنند.

خادمی عنوان کرد: کلیه جلسات، طبق مصوبه ستاد تعطیل و صرفا از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شوند؛ مراکز درمانی استان به لحاظ امکانات و تختICU  با محدودیت مواجه است، از این رو رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ضرورت دارد.

وی بیان کرد: صدا و سیمای مرکز استان با کسب رضایت از بیماران نسبت به تهیه و پخش گزارش از وضعیت آنها اقدام کند؛ فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی نسبت به اجرای مصوبات ستاد اهتمام داشته باشند.

استاندار لرستان وضعیت کنونی استان را بحرانی عنوان کرد و خواستار همکاری هر چه بیشتر مردم و مسئولان در رعایت نکات بهداشتی برای کنترل بیماری شد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا