تسلیم کره جنوبی در مقابل زیاده خواهی آمریکا/دولت در مقابل اقدام گستاخانه کره واکنش نشان دهد

حسین سلاحورزی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در حوزه روابط دو جانبه و چند جانبه، اصلی وجود دارد مبنی بر این که این روابط براساس سیاست های کلی که حاکمیت ترسیم کرده به جز رژیم صهیونیستی و محدودیت هایی که با آمریکا وجود دارد، در رابطه با سایر کشورها روابط براساس اصل تقابل و ارتباط دوطرفه مشکلی ندارد.

وی افزود: کره جنوبی علاوه بر این که نفت و برخی از فرآورده های نفتی کشور ما را خریداری می کرد، برخی از لوازم خانگی و تکنولوژی و یا مواد اولیه دارویی را در اختیار این کشور قرار می داد اما کره جنوبی در مقابل زیاده خواهی های آمریکا تسلیم شده است.

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: کره جنوبی طبق دستور آمریکا، خریداری نفت از ایران را متوقف کرد و حتی مطالبات ما را پرداخت نکرده که ضروری است تا در اصل روابط دوجانبه، کشور ما هم باید در برابر این اقدام گستاخانه کره جنوبی واکنش نشان دهد و در حافظه تاریخی نیز بماند که رفتار این کشورها در برابر ایران چگونه بوده است.

وی با اشاره به سند راهبردی ایران و چین گفت: چین کشوری است که یک رابطه استراتژیک و بلند مدت در حوزه سیاسی و اقتصادی با ایران دارد و حداکثر همکاری را با ایران در شرایط سخت داشته است.

سلاحورزی بیان کرد: توافق برای یک برنامه بلند مدت کار درستی است چرا که چین، هم امکان سرمایه گذاری در پروژه های ایران را دارد و هم می توان به برخی از مواد اولیه مورد نیاز صنعت دسترسی پیدا کرد.

 وی افزود: رسیدن به یک توافق راهبردی که در آن منافع کشور دیده شده باشد و براساس سیاست های نظام تنظیم شود، می تواند در شرایط فعلی که آمریکا و کشورهای دیگر که می خواهند از طریق تحریم فشار بیاورند یک فرصت خوبی باشد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا