آبتنی با طعم مرگ/۹ نفر در آب‌های لرستان جان باختند

صارم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: علیرغم همه هشدارها اما متاسفانه برخی در رودخانه ها و سدها اقدام به شنا می کنند که گاهی این تفریح منجر به فوت افراد می شود.

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون ۱۱ مورد غرق شدگی در آب های لرستان رخ داده که دو نفر نجات یافتند و ۹ نفر جان خود را از دست داده اند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان تصریح کرد: سه روز پیش دو نفر گردشگرکه یکی اراکی و دیگری از شهرستان دورود بود در رودخانه سزار غرق شدند که جسد یکی از آنها یک روز پس از غرق شدن و جسد دیگری پس از سه روز از آب بیرون کشیده شد.

رضایی با اشاره به کاهش آمار غرق شدگی در استان عنوان کرد: در حال حاضر آمار غرق شدگی در استان نسبت به سال گذشته حدود ۳۵ درصد کاهش دارد اما با توجه به گرم شدن هوا و سفر به کنار رودخانه ها ضروری است تا افراد از شنا کردن در آب ها جدا خودداری کنند.

وی بیان کرد: بستر رودخانه ها مکان مناسبی برای شنا کردن نیست و افراد به دلیل عدم آشنایی با وضعیت رودخانه، عمق و ارتفاع آن ممکن است برای چند لحظه شنا کردن، جان خود را از دست بدهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: با شیوع کرونا سفرها کاهش یافته اما با توجه به این که برخی از گردشگران و مسافران به لرستان سفر می کنند ضروری است از شنا در رودخانه ها خودداری کنند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا