برگزاری رزمایش کمک مومنانه باعث تقویت امت اسلامی خواهد شد

به گزارش سفیر افلاک، حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی عصر امروز در رزمایش کمک مومنانه اظهار داشت: برگزاری رزمایش کمک مومنانه با هدف کمک به نیازمندان و خانواده‌های آسیب دیده سبب تقویت حکومت اسلامی خواهد شد.

وی بیان کرد: در فطرت انسان این است که نام نیک برای خودش به جایی بگذارد و به جای اینکه صد سال عمر کند با این کارهای نیک صدها سال از یاد او باقی خواهد ماند و به نیکی از او یاد خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان تصریح کرد: احسان و کمک های مومنانه و همدلی در فرهنگ ایران اسلامی است، در فرهنگ دینی ما هم روی مواسات تاکید شده و مواسات را وقتی که مهاجرین از مکه به مدینه آمدند، انصار این مهاجرین را در زندگی خود شرکت و شریک دادند که باعث ایجاد همبستگی شد و این همبستگی و همدلی در آیات و روایات تاکید بسیار شده است.

وی بیان کرد: خداوند وعده داده  کسی که احسان کند و در مواسات و انفاق شرکت کند، چندین برابر آن جبران خواهد شد، کسانی که در این مواسات شرکت می‌کنند باعث ایجاد همبستگی می شود و همه احساس می‌کنیم که در سختی‌ها و درحل  مشکلات همه همراه با هم هستیم.

حجت الاسلام شاهرخی تصریح کرد: زمان جنگ را تجربه کردیم و ملت ما روزهای سخت تر از این ها را با موفقیت پشت سر گذاشته که انشالله نیکوکاران، محسنین و خیرین مثل همیشه پای کار باشند تا هیچ نیازمندی در کشور وجود نداشته باشد.

وی گفت: امروز در حسینیه ثارالله شهرستان خرم آباد به همت سپاه استان و خیرین ۲۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع خواهد شد، همچنین در این مرحله ستاد اجرایی امام ۴۰ هزار بسته معیشتی و کمیته امداد نیز هزاران کارت هدیه را بین جامعه هدف توزیع می کند که مجموعه این اتفاقات باعث می شود امت اسلامی تقویت شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا