اختصاص۶۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای تامین سیستم گرمایشی مدارس/۳۰ درصد مدارس کشور تخریبی است

به گزارش سفیر افلاک مهر الله رخشانی مهر صبح امروز در سفر به لرستان و بازدید از پروژه ها اظهار داشت: در کل کشور ۳۰ درصد مدارس تخریبی، ۱۲ درصد نیازمند تخریب و نوسازی و ۱۸ درصد هم نیازمند مقاوم سازی است.

وی با اشاره به این که وضعیت فضاهای آموزشی لرستان نیازمند توجه بیشتر است افزود: این موضوع را قبول داریم که باید وضعیت مدارس در این استان بیشتر مورد توجه قرار گیرد و تلاش می شود تا توجه در این حوزه افزایش یابد.

رئیس سازمان نوسازی و مدارس کشور تصریح کرد: در حوزه گرمایشی سال گذشته ۲۷ میلیارد تومان به استان لرستان اختصاص داده شد که این اعتبار در مقایسه با اعتبار سال های قبل قابل قیاس نیست و مدیران موفق به جذب ۲۷ میلیارد تومان شدند.

رخشانی مهر با اشاره به اعتبار ۶۳۰ میلیون تومانی برای سیستم گرمایشی مدارس کشور عنوان کرد: امسال برای حل مشکل گرمایشی مدارس ظرفیتی در نظر گرفته شده که در قانون بودجه فراهم شده و حدود ۶۳۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات گاز و وزارت نفت برای استاندارد سازی سیستم گرمایشی ۱۰۰ هزار کلاس درس اختصاص یابد.

وی بیان کرد: در برخی از موارد بخشی از اعتبارات برای ایجاد سیستم گرمایشی و سرمایشی مدارس نوساز استفاده می شود و این سبب عقب افتادن سیستم های گرمایشی مدارس می شود.

رئیس سازمان نوسازی و مدارس کشور با تاکید بر استفاده از ظرفیت خیرین برای مدرسه سازی گفت: ردیف اعتبارات خیرین چندین برابر شده اما پروژه باید مشارکتی باشد و باید از ظرفیت خیرین استفاده شود و می طلبد که روسای مناطق فعال شوند.

وی افزود: خیرین ملی برای مشارکت در مدارسه سازی استان لرستان انگیزه دارند به شرط این که پروژه به موقع پیشرفت داشته باشد، ضروریست پروژه های نیمه کاره تکمیل و به بهره برداری برسد و طبق آمارها در دلفان ۱۵ پروژه با ۴۹ کلاس درس و در سلسله ۱۰ پروژه با ۵۲ کلاس درس نیمه کاره بوده که باید تکمیل شود.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا