تعیین تکلیف فضاهای مازاد فنی و حرفه‌ای لرستان/اشتغالزایی برای ۷۰ نفر ایجاد شد

محمدرضا آذرخش در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به واگذاری فضاهای مازاد به بخش خصوصی در استان اظهار داشت: حدود ۱۲ فضای مازاد اداره کل فنی و حرفه ای در سطح استان وجود دارد که هشت فضای مازاد آن تعیین تکلیف شده و در این راستا حدود ۷۰ نفر در استان اشتغال‌زایی صورت گرفته است.

وی افزود: ۱۲ فضای مازاد در استان وجود داشت که در طول یک سال گذشته حدود هشت فضای مازاد را تعیین تکلیف کردیم و حدود چهار فضای دیگر باقی مانده که امیدواریم در سریعترین زمان ممکن تکلیف آنها مشخص شود.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان لرستان بیان کرد: فضاهای مازادی که تعیین تکلیف و به بخش خصوصی واگذار شده در شهرستان دورود یک پروژه، شهرستان الیگودرز یک پروژه، بروجرد یک پروژه، الشتر یک پروژه، بیرانشهر یک پروژه و خرم آباد سه پروژه به بخش خصوصی واگذار شده است و چهار پروژه ای که تعیین تکلیف نشده در شهرستان دورود، الیگودرز، نورآباد و شهرستان پلدختراست که انشاالله هرچه زودتر این چهار فضای مازاد را هم آزاد خواهیم کرد و به صورت فروش یا به صورت اجاره در اختیار تولیدکنندگان قرار خواهیم داد و بحثی که سالیان سال در مورد فضاهای مازاد روی زمین قرار داشته را به اتمام خواهیم رساند.

وی با اشاره به فضاهای مازاد مشخص شده تصریح کرد: فضاهای مازاد در شهرک صنعتی شماره ۲ خرم آباد به مساحت دو هزار متر مربع و اشتغالزایی شش نفر، مرکز دارایی شهرستان خرم آباد به عنوان تولید کیف و کفش با هزار و ۵۰۰ مترمربع و اشتغال زایی ۱۵ نفر، بخش بیرانشهر به عنوان شالیکوبی با هزار متر مربع و اشتغالزایی ۱۲ نفر، مرکز ۲۲ بهمن سالن شماره ۲ خرم آباد با ۶۰۰ متر مربع و اشتغالزایی ۲۵ نفر، سالن غذاخوری شهرستان بروجرد با ۱۸۴ مترمربع و اشتغالزایی دو نفر و سایت پرورش ماهی تنور در شهرستان درود با ۱۹۲ هزار متر مربع و اشتغالزایی هشت نفر به بخش خصوصی واگذار شده است.

آذرخش با اشاره به اشتغال زایی ۷۰ نفر در این راستا خاطرنشان کرد: در فاز نخست این پروژه‌ها حدود ۷۰ نفر اشتغالزایی ایجاد و حدود دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال منفعت سالیانه حاصل از واگذاری برای اداره کل فنی حرفه ای بوده است.

وی گفت: یک مرکز خود اشتغال زایی در روستای دارایی شهرستان خرم آباد به عنوان تولیدی کیف و کفش چرم دوز با اشتغال زایی ۱۵ نفر در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا