حامدی، مدیر کل انتقال خون لرستان گفت: مردم استان لرستان 17 هزار و 504 واحد خون در نیمه اول امسال اهدا کردند.

غلامرضا حامدی در گفت و گو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در نیمه اول امسال ۲۳ هزار و ۳۳۴ نفر در استان برای اهدای خون به پایگاه های خونگیری مراجعه کردند که از این تعداد ۱۷ هزار و ۵۰۴ واحد خونگیری انجام شد.

وی افزود: از این تعداد ۱۶ هزار و ۱۳۴ نفر مرد، هزار و ۳۷۰ نفر زن و ۱۰ هزار و ۲۲۸ نفر اهداکنندگان مستمر بودند.

مدیر کل انتقال خون لرستان تصریح کرد: اهدای خون نسبت به ۶ ماهه سال گذشته کاهش یافته اما در استان لرستان تلاش شد تا با فراخوان و تیم های سیار خونگیری، کمبود  خون مشکلی ایجاد نکند.

وی گفت: در این مدت در مناسبت های مختلف، پویش هایی برای اهدای خون صورت گرفته که نذر خون و دیگر برنامه ها کمک شایانی برای اهدای خون بوده است.

حامدی با اشاره به اهدای پلاسما در لرستان افزود: امکان اهدای پلاسمای بیماران کرونایی در خرم آباد و بروجرد فراهم شده که بیماران کرونایی پس از ۲۸ روز می توانند اقدام کنند و با اهدای پلاسما، به سایر بیماران کمک کنند.

وی عنوان کرد: برخی از بیماران حیاتشان به خون وابسته است و با توجه به این که برخی از فرآورده های خونی قابلیت نگهداری طولانی مدت را ندارند، ضروری است تا اهداکنندگان برای کمک به این بیماران اقدام نمایند.

مدیر کل انتقال خون لرستان اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا، پایگاه های خونگیری همه پروتکل های بهداشتی را برای اهداکنندگان خون رعایت کرده و اهداکنندگان می توانند برای اهدای خون مراجعه نمایند.

انتهای پیام/