شرفی، مسئول بسیج دانشجویی لرستان گفت: 80 گروه جهادی در استان با لبیک به سخنان مقام معظم رهبری آماده حضور دوباره در میدان مقابله با کرونا شدند.

میلاد شرفی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری در ستاد مقابله با کرونا در کشور مبنی بر حضور دوباره جوانان برای مقابله و مبارزه با کرونا، جهادگران لرستانی به فرمان رهبری لبیک گفتند.

وی افزود: بلافاصله بعد از سخنرانی امام خامنه ای، قرارگاه جهادی برای پشتیبانی نظام سلامت شکل گرفت و قرار شد که نیازمندی ها و کمک های مورد نیاز از سوی ستاد کرونا استان در اختیار گروه های جهادی قرار گیرد تا نیروهای جوان در همان راستا اقدامات مورد نیاز را انجام دهند.

مسئول بسیج دانشجویی لرستان تصریح کرد: اقداماتی از قبیل گندزدایی و ضدعفونی کردن بیش از ۴۰ نقطه در محلات و مراکز صورت گیرد و همچنین دانشجویان جهادگر در حوزه علوم پزشکی در صورت نیاز در مراکز خدمات دهی، وارد میدان شوند.

وی از برپایی ایستگاه های سلامت خبر داد و گفت: ایستگاه های سلامت در نقاط مختلف برپا می شوند و خدماتی مانند تب سنجی، گندزدایی خودروها و توزیع پک ها و ماسک های بهداشتی را ارائه می دهند و علاوه بر این بروشورهایی برای رعایت پروتکل های بهداشتی آماده و در بین افراد توزیع می شود تا نسبت به رعایت این موضوع اقدام شود.

شرفی بیان کرد: در استان ۸۰ گروه جهادی هم اکنون آماده مقابله با کرونا هستند البته وقتی کار آغاز می شود تعداد جهادگران برای خدمت رسانی بیشتر می شود و خوشبحتانه استقبال جوانان برای خدمات دهی بسیار زیاد است.

وی خاطرنشان کرد: در دور قبل نیز جهادگران برای مقابله با کرونا اقدامات قابل توجهی انجام دادند از جمله گندزدایی و ضدعفونی کردن  مراکز و محلات، تهیه و توزیع بسته های معیشتی، تهیه و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده که ثابت کردند هر جا نیاز باشد برای خدمات رسانی در میدان حضور دارند.

انتهای پیام/