ماهانه ۵٫۵ میلیارد تومان برای تامین داروهای کرونایی در لرستان هزینه می شود/ضرورت همکاری بیمه ها

محسن اسد بیگی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: هر ماه در استان بالغ بر پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای داروهای مورد نیاز بیماران کرونایی هزینه می شود.

وی افزود: داروهای مورد نیاز کرونا در بیمارستان ها در دسترس بیماران قرار می گیرد و در حال حاضر دارو به اندازه کافی در بیمارستان ها وجود دارد.

معاون غذا و داروی لرستان با اشاره به همکاری بیمه ها برای کرونا تصریح کرد: برخی از بیمه ها هزینه داروهای کرونایی را قبول می کنند و برخی از بیمه ها متاسفانه این هزینه ها را قبول نمی کنند و مشکلاتی برای افراد کرونایی ایجاد می شود.

وی بیان کرد: ضروری است تا بیمه ها در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند و هزینه داروهای کرونایی را قبول کنند تا افراد مبتلا در این زمینه دچار مشکل نشوند.

اسدبیگی با اشاره به توزیع انسولین در استان گفت: از ابتدای سال تاکنون بالغ ۱۳۶ هزار قلم انسولین در استان توزیع شده که نسبت به سال گذشته ۱۴ هزار قلم افزایش یافته و در تامین و توزیع انسولین مشکلی وجود ندارد.

وی عنوان کرد: اگر کسی در استان و شهرستان ها برای دریافت انسولین با مشکلی همره است به شبکه بهداشت و غذا و دارو مراجعه کنند تا مشکل آنها برطرف شود؛ همچنین واکسن آنفلوانزا نیز در استان به تعداد ۲۶ هزار دوز در بین کادر درمان، بیماران خاص و مادران باردار توزیع شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا