بهره بردای از واحدهای دامی در چگنی/برای ۱۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد می شود

به گزارش سفیرافلاک اسفندیار حسنی مقدم صبح امروز در مراسم بهره برداری از هزار و ۵۰۰ واحد دامی در شهرستان چگنی اظهار داشت: لرستان با ۴٫۵ میلیون راس واحد دامی و تولید ۲۹ هزار تن گوشت قرمز از استان های پیشرو در صنعت دامپروری است که رتبه هشتم را در صنعت دامپروری دارد.

وی افزود: این طرح برای هزار و ۵۰۰ نفر شغل ایجاد می‌کند و حدود هزار تن گوشت قرمز به تولید استان اضافه خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه تسهیلات پرداخت شده به ازای هر واحد ۷۰ میلیون تومان است که ۵۰ میلیون تومان برای خرید گوسفند و۲۰ میلیون تومان برای خرید نهاده و دارو است عنوان کرد: تسهیلات پرداختی قرض الحسنه با نرخ سود چهار درصد و بازپرداخت سه ساله است.

وی بیان کرد: این طرح در دو شهرستان پلدختر و چگنی به صورت پایلوت انجام می‌شود و نهادهایی مانند بنیاد مستضعفان، بنیاد علوی و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در زمینه دامپروری و دیگر حوزه‌های کشاورزی سرمایه گذاری می کنند، اجرای اینگونه طرح ها کاهش نرخ بیکاری و رونق تولید را به دنبال دارد.

حسنی مقدم خاطرنشان کرد: دامپزشکی نظارت مستمر را انجام می دهد و بالا بردن راندمان بره زایی و تولید گوشت از اولویت های جدی ما است به طوری که در لرستان به ازای هر ۱۰۰ راس دام ۷۰ بره تولید می‌شود اما با اصلاح نژاد و بهبود تغذیه به ازای هر ۱۰۰ راس، ۱۵۰ بره تولید خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا