اسماعیلی، کارشناس سیاسی گفت: راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، توطئه های دشمن در بحث تهاجم فرهنگی و فضای مجازی را خنثی می کند.

مهدی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: هر از چندگاهی اتفاقاتی خاص در فضای مجازی رخ می دهد که همه این مشکلات به دلیل نبود شبکه ملی اطلاعات در داخل کشور است به طوری که اگر این شبکه داخلی وجود داشته باشد، مدیریت و نظارت این فضا دقیق صورت می گیرد و از بروز اینگونه حوادث جلوگیری می کند.

وی افزود: وقتی مدیریت اینترنت با کشور نیست قطعا نظارت هم صورت نمی گیرد؛ باید اراده ای جدی برای راه اندازی هر چه سریعتر این شبکه وجود داشته باشد تا از آسیب ها و مشکلات فضای مجازی کاسته شود.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، مانعی برای ضربه های دشمن در فضای مجازی است تصریح کرد: اگر قرار است سیاست های دشمن در عرصه فضای مجازی و تهاجم فرهنگی خنثی شود باید اقداماتی صورت گیرد که از شبکه ملی داخلی برخوردار باشیم.

اسماعیلی گفت: امروزه استفاده از فضای مجازی بسیار آسان و دسترسی به این فضا برای همه میسر است اما عدم نظارت و کنترل در این فضا سبب شده تا مشکلات و بحران هایی خصوصا برای نوجوانان رخ دهد چرا که اطلاعات و آگاهی کافی از آسیب های این فضا را ندارند.

وی بیان کرد: وقتی مدیریت این فضا در اختیار دشمن است، قطعا از این فضا برای ضربه ها و کمرنگ کردن اعتقادات در بین جوانان استفاده می کنند و برخی هم گرفتار آسیب های این فضا می شوند.

کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: بنیان های فکری در این فضا تهدید می شوند و نیاز است که خانواده ها و دستگاه های فرهنگی اطلاعات و آگاهی کافی را در خصوص آسیب ها و استفاده نادرست از فضای مجازی را بیان کنند تا اتفاقات در این فضا کاهش یابد.

انتهای پیام/