فتحی بیرانوند گفت: امسال 536 متخلف زیست محیطی، صیاد و شکارچی غیر مجاز در لرستان دستگیر شده است.

مهرداد فتحی بیرانوند در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۶۲ فقره تخلف صید و شکار ممنوع در استان صورت گرفته که در این راستا ۵۳۶ نفر متخلف دستگیر شده اند.

وی افزود: در این مدت هزار و ۶۲۹ قطعه آبزیان، ۷۳ پرنده، ۳۶ عدد پستانداران، زنده گیری ۱۰۲ پرنده توسط صیادان و شکارچیان غیر مجاز صورت گرفته و در این راستا ۸۵۳ عدد وسایل و ادوات شامل تور ماهیگیری، قفس، قلاب، نورافکن و سایر ادوات کشف و ضبط شده است.

مدیر کل محیط زیست لرستان تصریح کرد: کشف شش قبضه سلاح جنگی، ۱۱۳ سلاح مجاز و ۲۶ سلاح غیر مجاز از دیگر اقدامات یگان محیط زیست استان در این ۹ ماهه بوده است.

فتحی بیرانوند عنوان کرد: در این مدت ۹۹ مورد آلودگی زیست محیطی در استان صورت گرفته و ۲۴۶ اخطار زیست محیطی نیز داده شده است.

وی با اشاره به تشکیل پرونده های تخلفات زیست محیطی گفت: امسال ۴۸۲ فقره پرونده مختومه و ۴۳ پرونده در جریان رسیدگی قرار دارد.

مدیر کل محیط زیست لرستان خاطر نشان کرد: نیروهای یگان محیط زیست به صورت مستمر بازرسی هایی را از مناطق مختلف انجام می دهند و در صورت مشاهده هر گونه صید و شکار غیر مجاز برخورد می کنند.

انتهای پیام/