شهادت «حاج قاسم» فصل جدیدی در تاریخ انقلاب باز کرد/تلاش شهید سلیمانی برای هم افزایی و تمدن سازی

مهدی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: دشمن این تصور را داشت که با به شهادت رساندن حاج قاسم می تواند توطئه های خود را پیاده کند اما با شهادت سردار سلیمانی، فصل جدیدی در تاریخ و راه رسیدن به اهداف والای انقلاب و سربلندی بیشتر آن باز شد.

وی با اشاره به اخلاص حاج قاسم افزود: رهبری فرمودند آنچه شهادت حاج قاسم را برجسته کرد، بُعد معنوی شهید سلیمانی بود که همین معنویت در امورات و اقدامات وی اثرگذاشته بود.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: سردار سلیمانی افتخار و سربلندی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران و مسلمین جهان بود و برای امنیت و کمک به حال مستضعفان عالم تلاش کرد، سالها در برابر دشمن ایستاد و جنگید.

اسماعیلی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی تمرکز خود را بر منطقه گذاشته بودند، عنوان کرد: حاج قاسم تمرکز اصلی خود را بر روی اهداف اصلی داشتند و به حواشی توجهی نمی کردند و از دل و جان برای ایجاد امنیت در برابر دشمن ایستاد و در این مسیر به فیض شهادت نائل آمد.

وی بیان کرد: شهید سلیمانی نه تنها به فکر ملت ایران بلکه به فکر ملت های مظلوم دیگر هم بودند و همین سبب شده بود تا به سردار دلها لقب بگیرد و محبوب دلهای مسلمین عالم شود.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به مدیریت حاج قاسم گفت: در سیل خوزستان شهید سلیمانی وارد میدان عمل شد و از حشدالشعبی عراق کمک گرفت که در واقع این هم افزایی، جریان و حرکت به سوی تمدن سازی بود.

وی اظهار داشت: حاج قاسم در همه عملیاتها و اقدامات می گفتند من می روم و شما هم بیایید و همیشه برای عملیاتها و اقدامات پیشقدم بودند که این ویژگی برجسته امروز باید الگویی برای همه مدیران باشد که برای حل مشکلات خودشان پیشقدم باشند.

اسماعیلی با اشاره به جریان مذاکرات افزود: حاج قاسم تاکید بر تکیه به ظرفیت های داخل کشور داشتند و می دانستند که دشمن برای منافع خود تلاش می کند و متاسفانه برخی هنوز هم چشم به بیگانه دارند در حالی که در کشور ظرفیت های بیشماری وجود دارد که استفاده از آنها گره گشای مشکلات است.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: فرهنگ، رفتار، اخلاق، مدیریت شهید سلیمانی باید امروز سرلوحه کار همه مسئولان و مدیران باشد تا بتوانند در انجام کارهای خود موفق باشند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا