شهید سلیمانی دارای شخصیتی همه‌جانبه و تحول آفرین بود

حجت‌الاسلام محمدکرم ساعدپور در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: شهید حاج قاسم سلیمانی به این توصیه پیامبر اکرم(ص) که فرمودند «من از میان شما می‌روم و دو چیز مهم را در میان شما به یادگارمی‌گذارم، یکی قرآن و دیگری عترت است، مادامی‌که به این دو تمسک بجوئید منحرف نخواهید شد»، در طول حیات خود به‌درستی عمل کرد و به فرموده مقام معظم رهبری به مکتبی بزرگ تبدیل شد.

وی افزود: همین باعث شد که در طول عمر سیاسی و اجتماعی خود، خطای سیاسی نداشته باشد، حاج قاسم مصداق این آیه بودند «اشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم» یعنی با دوستان خدا رحیم و مهربان و با دشمنان روحیه‌ای شدید و غلاظ داشت.

مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کوهدشت عنوان کرد: شیرینی پرجاذبه شهید حاج قاسم سلیمانی برای دشمنان تلخی خاصی داشت و عمل واقعی به اسلام، قرآن و عترت باعث شده بود که محبوب قلب‌ها شود.

وی با اشاره به تشییع میلیونی شهید سلیمانی تصریح کرد: اگر قاطبه مردم، ابراز احساسانی به‌یادماندنی نسبت به شهادت سردار سلیمانی کردند، یک نوع ابراز احساسات به رهبر الهی بود.

ساعدپور گفت: «شهید سلیمانی» ذوب در رهبر معظم انقلاب و به‌مثابه مالک اشتر برای ایشان بودند و علاوه بر شخصیتی نظامی، شخصیتی همه‌جانبه، تحول آفرین و توسعه‌یافته داشت به‌طوری‌که دوست و دشمن به این نکته اعتراف کرده‌اند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا