برخورد با مخلان نظام اقتصادی/حکم عاملان تخریب پل کاکارضا صادر شد

به گزارش سفیرافلاک، محمد رزم ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری سلسله اظهار داشت: مردم صاحب نظام هستند و باید در جهت جلب رضایت مردم به عنوان سرمایه های اجتماعی تلاش شود و تکریم ارباب رجوع باید مد نظر قرار گیرد.

وی با اشاره به حمایت از سرمایه گذاران افزود: خواسته رهبری این است که حمایت از سرمایه گذاری، تولید و رونق تولید به خاطر تاثیری که در رفع بیکاری و ایجاد اشتغال دارد بسیار مورد توجه قرار گیرد که باید در این راستا امنیت برای سرمایه گذاری ایجاد شود.

رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر مبارزه با فساد گفت: برخی اخلال در نظام اقتصادی ایجاد می کنند که باید با آنها برخورد شود.

وی با بیان اینکه برخی مشکلات ناشی از ترک وظیفه مسئولین است، عنوان کرد: وقتی در بستر حریم رودخانه ساخت و ساز صورت می گیرد به دلیل این است که مدیری وظیفه خود را به خوبی انجام نداده و با توجه به اینکه  تنها منطقه گردشگری این شهرستان کهمان است اما دیوارکشی و حصارکشی کرده اند و این مصداق تضییع حقوق عامه است.

رئیس کل دادگستری لرستان خاطر نشان کرد: ۹۰ فقره پرونده منابع طبیعی اجرا نشده که اینها باید قطع و قمع شود و هر مدیری که در این راستا کوتاهی کرده باید احضار شوند.

 رزم گفت: تلاش هایی در دستگاه قضایی صورت می گیرد به طوری که به هر اندازه پرونده وارد شده به همان میزان مختومه شود.

وی از راه اندازی شعبه سوم دادگستری در این شهرستان خبر داد و گفت: وردی ۳۴۰ پرونده برای دو شعبه بالا بود و شعبه سوم هم تصویب شد که در این شهرستان راه اندازی شود.

رئیس کل دادگستری لرستان اظهار داشت: ابتدای سال گذشته هزار و ۸۳۵ فقره پرونده وجود داشت و در مجموع سال قبل ۱۳ هزار و ۹۴۱ فقره وارد شد و ۱۴ هزار و ۵۸ پرونده مختومه گردید.

رزم بیان کرد: امسال هزار و ۷۱۸ فقره پرونده در ابتدای سال وجود داشته که تاکنون نیز ۹ هزار و ۷۳۷ پرونده دیگر تشکیل شده و از این تعداد ۹ هزار و ۹۷۹ پرونده مختومه و هزار و ۴۷۳ پرونده باقی مانده است.

وی با اشاره به حفاظت از اراضی ملی و حقوق بیت المال افزود: سلسله و الشتر از مناطق گردشگر خوبی مانند کهمان برخوردار است که منطقه جذب گردشگر است و اجازه تصرف این مناطق داده نمی شود البته مجوزهایی سال های قبل داده شده که اینها از نظر ما ابطال شده هستند و برخی حریم راه ها را مورد تجاوز قرار داده که پرونده تشکیل و قلع بنا صادر می شود.

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به آخرین وضعیت بازرسی از پل کاکارضا عنوان کرد: براساس نظر کارشناسان پل کاکارضا از استحکام لازم برخوردار نبود و بر اثر سیل تخریب شد؛ حکم عاملان آن یک ماه پیش از نظر جزایی و جبران خسارت به بیت المال صادر شده که در این راستا تعدادی از مقصرین احضار و محکوم شدند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا