۲۰ تیم پزشکی به مناطق محروم لرستان اعزام می شوند

سرهنگ عبدالوحید ملک آراء در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: تیم های درمانی و بهداشتی بسیج جامعه پزشکی در طول سال و به مناسبت های مختلف به مناطق محروم و حاشیه نشین اعزام می شوند تا علاوه بر ویزیت بیماران نیازمند، داروهای مورد نیاز را به صورت رایگان در اختیار آنها قرار دهند.

وی افزود: به همین مناسبت همزمان با سالروز شهادت سردار سلیمانی ۲۰ تیم بهداشتی، درمانی و آموزشی به مناطق محروم استان اعزام می شوند که این تیم ها شامل پزشک، پرستار، کارشناس تغذیه و کارشناس مامایی است.

مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان با اشاره به توزیع اقلام بهداشتی در بین مردم مناطق محروم عنوان کرد: با اعزام این تیم ها، پنج هزار عدد ماسک نیز در بین مردم نیازمند روستا و حاشیه شهر توزیع می شود.

ملک آراء بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۵۰ تیم پزشکی، درمانی و بهداشتی به مناطق محروم استان اعزام شده اند که در بین تیم های اعزام شده، تیم های تخصصی و فوق تخصصی نیز خدمات مورد نیاز را در این مناطق ارائه داده اند.

وی با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی در استان افزود: تاکنون بالغ بر ۱۵۵ هزار و ۷۱۱ نفر با این طرح غربالگری شده اند، اجرای طرح شهید سلیمانی در کاهش ابتلا و مرگ و میز ناشی از کرونا نقش بسیار مهمی داشته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا