روایت پدر شهید مدافع حرم لرستانی از سردار دل‌ها/افتخار می کنم فرزندم سرباز «حاج قاسم» بود

به گزارش سفیرافلاک، نام حاج قاسم که شنیده می شود، مهربانی، اخلاص، مردمی بودن، تلاش جهادی و خدایی این مرد بزرگ در اذهان تداعی می شود، سرداری که وجب به وجب مرزها و کشورهای همسایه را برای ایجاد امنیت طی می کرد تا مباد آنهایی که طمع هایی در سر دارند خیالات شومی در سر بپرورانند.

دشمن از نام سردار سلیمانی هراس داشت و هر قدمی که حاج قاسم برمی داشت آنها می دانستند که یک گام به شکست نزدیکتر شده اند و اما سردار سلیمانی آرامش در چهره اش موج می زد، حاج قاسم هر قدمی را برای رضای خدا برمی داشت و خدایی بودن آرامش قلبی را در وجودش حک کرده بود.

دشمن طی سال های اخیر تلاش کرد تا با ایجاد ناامنی در منطقه بتواند به اهداف باطل خود برسد، سردار سلیمانی به همراه سربازانش که نام مدافعان حرم گرفتند، راهی نبرد با دشمن شدند، انگار دفاع مقدسی دیگر آغاز شده بود.

در این جنگ حاج قاسم به عنوان فرمانده و حضور مدافعان حرمی که برای دفاع از حرمین آرام و قرار نداشتند، در صحنه حاضر شدند و داعش را که دست ساخته خود آمریکا بود ریشه کن و نابود کردند.

سردار سلیمانی محبوب مسلمانان و مظلومان جهان

حاج قاسم نه تنها در نبرد با دشمن تلاش می کرد بلکه با مردم مظلوم برخی از کشورها آنچنان صمیمی رفتار و صحبت می کرد که همه شیفته سردار شده بودند، سردار محبوب دلهای مردم مسلمان شده بود و هر جایی که نامی از حاج قاسم برده می شد، همه از مهربانی و شجاعت سردار صحبت می کردند.

رزمندگان زیادی در دفاع از حرمین، سرباز حاج قاسم بودند، شهید سلیمانی در عملیات ها جلوتر از همه سربازان حرکت می کرد و این ویژگی برجسته ای بود که همه سربازان و یاران حاج قاسم از آن به عنوان یک ویژگی برجسته یاد می کنند.

اما در این سالها برخی از مدافعان حرم که سالها سرباز و پادر رکاب حاج قاسم بودند به فیض عظیم شهادت نائل آمدند، شهدایی که در زمان حیات خود مدام از رشادتها و شجاعت های سردار سلیمانی صحبت می کردند.

از استان لرستان ۹ نفر به عنوان مدافعان حرم در نبرد با دشمن به شهادت رسیده اند که از این تعداد، شهید ماشاالله شمسه، رضا رستمی مقدم، اسماعیل غلامی یاراحمدی و قدرت عبدیانی ساکن استان بودند که از دیار لرستان راهی سوریه شدند و به شهادت رسیدند و پنج شهید دیگر اصالتا لرستانی بوده اما ساکن استانهای دیگر هستند.

شهیدی که ۶ سال سرباز حاج قاسم بود

شهید مدافع حرم اسماعیل غلامی یاراحمدی از شهدای پر آوازه و پر افتخار لرستان است که در ۲۹ آبان ماه ۹۸ در سوریه به فیض شهادت نائل آمد؛ شهید غلامی یاراحمدی سالها در کنار حاج قاسم در برابر ظلم دشمنان اسلام ایستاد تا دست کفار به حرم دخت نبی اکرم(ص) نرسد وهموطنانش در امنیت زندگی کنند.

مصطفی غلامی یاراحمدی پدر شهید مدافع حرم، اسماعیل غلامی یاراحمدی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: اسماعیل متولد دی ماه سال ۵۹ بود که در سپاه قدس خدمت می کردند و از سال ۹۲ تا زمان شهادت به طور مدام راهی سوریه می شد.

وی افزود: عشق به اسلام، قرآن و ولایت سبب شده بود تا اسماعیل راهی این سفر شود و هر بار که در میدان مبارزه با دشمن حاضر می شد، در سفر بعدی مشتاق تر از همیشه خود را برای این نبرد آماده می کرد و همیشه در صحبت های خود می گفت که امروز وظیفه ماست تا از حرمین حفاظت کنیم.

توصیه های حاج قاسم به مدافعان حرم

پدر شهید مدافع حرم لرستانی با بیان اینکه فرزندم سالها سرباز حاج قاسم بود گفت: اسماعیل سالها پا در رکاب شهید سلیمانی بود و در این مدت هر زمانی که از ماموریت برمی گشت از رفتار و گفتار سردار سلیمانی صحبت می کرد.

وی بیان کرد: همیشه تعریف می کرد که حاج قاسم همیشه به ما می گوید فرمانبر رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران و خدمتگزار مردم باشید و همیشه این صحبت های سردار را تکرار می کرد و می گفت باید این سخنان سردار سرلوحه کارهایمان باشد.

پدر شهید مدافع حرم تصریح کرد: اسماعیل تعریف می کرد که در یک منطقه در محاصره بودند و خشاب کم داشتند اما انگار معجزه ای می شود و هر چه شلیک می کنند پایانی برای این تیرها وجود نداشت و اعتقاد داشت در این عملیات ها حضرت زینب(س) کمک می کند.

ارادت مدافعان حرم به حاج قاسم

وی گفت: همیشه می گفت سردار سلیمانی هوای سربازان را دارد به طوری که مدام رسیدگی می کرد و دلسوز و مردمی بودن شهید سلیمانی سبب شده بود تا مدافعان حرم هم ارادت خاصی به سردار داشته باشند.

پدر شهید مدافع حرم با اشاره به ویژگی های بارز شهید سلیمانی گفت: شهید سلیمانی در دنیا نمونه و بی نظیر بودند، بزرگ مردی بود که برای ایجاد امنیت در کشورهای زیادی مبارزه کرد.

غلامی یاراحمدی خاطر نشان کرد: سردار سلیمانی در دوران دفاع مقدس نیز سالها در برابر دشمن ایستاد و پس از جنگ نیز طی سال های اخیر با داعش جنگید و توانست با مقاومت آنها را از پای درآورد.

وی با بیان اینکه افتخار می کنم فرزندم سرباز حاج قاسم بوده است افزود: در این سالهایی که اسماعیل در رکاب حاج قاسم بوده برایم افتخار بزرگی است و من نیز به عنوان پدر یکی از شهدای مدافع حرم هر جایی که نیاز باشد و رهبرم دستور بدهند، حاضر می شوم.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا