کشت گیاهان دارویی در لرستان برای ۴۵ هزار نفر شغل فراهم می کند

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی لرستان اسفندیار حسنی مقدم اظهار داشت: در زمینه کشت گیاهان دارویی برنامه ‌ای تدوین شده که براساس آن طی ۱۰ سال ۱۸ هزار هکتار گیاه دارویی در استان کشت شود که سهم هر شهرستان مشخص شده است.

وی افزود: در صورت اجرایی شدن این برنامه ۴۵ هزار شغل ایجاد می‌شود که فرصتی برای توسعه کشت گیاهان دارویی و ایجاد اشتغال در استان است.

مدیر کل جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به این که اجرای این برنامه نیازمند ٣٠٠ میلیارد تومان هزینه است گفت: به طور متوسط هر سال ٣٠ میلیارد تومان باید برای این برنامه هزینه شود.

حسنی مقدم با اشاره به راه اندازی گاوداری۳۰  هزار راسی در نورآباد افزود: این گاوداری توسط شستا در حال راه اندازی بوده که با بهره برداری از آن، اشتغال خوبی ایجاد می شود.

وی بیان کرد: متاسفانه ادارات در حوزه سرمایه‌گذاری عملکرد خوبی ندارند در حالی که ما به سرمایه‌گذاران اعلام کرده‌ایم فضا و بستر برای حضور آنها فراهم است.

مدیر کل جهاد کشاورزی لرستان اظهار داشت: باید شرایط را برای حضور سرمایه گذاران فراهم کنیم که این کار علاوه بر ایجاد اشتغال، تولید و توسعه را به همراه دارد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا