عبدالهی گفت: 63 واحد تولیدی راکد از سال گذشته تاکنون در استان لرستان احیا شده است.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان اسد عبدالهی اظهار داشت: یکی از برنامه هایی که چند سال است در دستور کار قرار دارد، احیای واحدهای راکد تولیدی در استان است که طی سال ۹۸ و امسال ۶۳ واحد غیر فعال در استان وارد چرخه تولید شده است.

وی افزود: کاشی جم بروجرد، فولاد خرم‌آباد واقع در شهرک شماره دو، شیشه لرستان، عظیم خودروی بروجرد، الکل‌سازی فجر، فولاد و چدن دورود، هتل شاپورخواست خرم‌آباد، شهرک پتروشیمی خرم‌آباد، مجتمع عطرستان بروجرد، فاز دوم صنایع غذایی دورود و شهرک ۹۰ هکتاری صنعتی دلفان از جمله واحدهای احیا شده در استان طی دو سال گذشته بوده است.

معاون استاندار لرستان بیان کرد: ۱۷۰ واحد تولیدی افزایش ظرفیت داشته که  نمونه آن نساجی بروجرد بوده است؛ تعدادی واحد نیز تکمیل و به بهره‌برداری رسیدند که از آن جمله می‌توان به نیروگاه خرم‌آباد، طرح کاتالیست شهرک پتروشیمی خرم‌آباد، ماهی خاویاری در ازنا و پلدختر و گاوداری دو هزار راسی الیگودرز اشاره کرد.

وی خاطر نشان کرد: تعدادی پروژه از جمله پالایشگاه پلدختر، گاوداری هزار راسی گریت خرم‌آباد، گاوداری شش هزار راسی دلفان، کاغذ از سنگ الیگودرز، سیمان ازنا، نیروگاه گازی دورود و شیرخشک بروجرد تا پایان امسال یا اوایل سال آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.

انتهای پیام/