مرگ و میر ناشی از کرونا در لرستان به روزی یک نفر رسید/خطر عادی انگاری کرونا و احتمال خیز مجدد

علی فرهادی در گفتگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: با رعایت پروتکل های بهداشتی و اجرای محدودیتها، آمار ابتلا و مرگ و میر کرونا در بسیاری از شهرهای کشور از جمله استان لرستان کاهش یافته است.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت همه شهرهای استان زرد بوده اما این وضعیت پایدار نیست به طوری که غفلت از رعایت پروتکل های بهداشتی ممکن است دوباره سبب خیز کرونا شود.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: هم اکنون در کل بیمارستان های استان ۲۱۰ نفر بستری هستند که از این تعداد ۸۰ نفر مبتلای قطعی می باشند و میزان مرگ و میر نیز به روزی یک نفر رسیده است.

فرهادی عنوان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از ۶۰ هزار نفر به کرونا مبتلا شده و هزار و ۲۹۰ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند.

وی با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از کرونا گفت: در ادارات استان ۹۸ درصد و مردم عادی ۸۵ درصد پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند و هر چه میزان رعایت این نکات بیشتر باشد، شیوع کرونا کمتر خواهد شد.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطر نشان کرد: تلاش می شود تا اگر وضعیت کرونا به همین شکل پایدار بماند، بخش هایی از بیمارستان هایی که تاکنون مربوط به کرونا بوده اند از این وضعیت خارج شوند اما هنوز شرایط عادی نشده است.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا