جعفری گفت: طی چند مرحله کمک مومنانه، 20 زندانی جرائم غیر عمد استان از زندان آزاد شدند که 15 نفر از این تعداد به مناسبت سالروز شهادت سردار سلیمانی به آغوش خانواده بازگشتند.

فیروز جعفری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: طرح آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد در راستای کمک مومنانه در استان همزمان با هفته بسیج آغاز شد که قرار است این طرح تا پایان سال اجرا شود.

وی افزود: تاکنون طی دو مرحله این رزمایش، ۲۰ زندانی جرائم غیر عمد استان از زندان آزاد شده اند که در مرحله اول پنج زندانی و در مرحله دوم همزمان با سالروز شهادت سردار سلیمانی ۱۵ زندانی آزاد شدند.

مسئول بسیج حقوقدانان لرستان تصریح کرد: سازمان بسیج حقوقدانان استان در مرحله ای دیگر از کمک مومنانه، با پیگیری و رایزنی با ادارات، نهادها، مراجع قضایی و حقوقی، نواحی و مردم خیر استان توانست با جمع آوری مبالغی، زمینه آزادسازی ۱۵ زندانی جرائم غیر عمد را فراهم نماید.

جعفری عنوان کرد: این تعداد زندانی که به دلیل محکومیت های مالی در زندان به سر می بردند، با مشارکت ستاد دیه و همکاری اداره کل زندان های استان آزاد شدند.

وی با بیان اینکه این برنامه در مناسبت های پیش رو مانند دهه فجر نیز ادامه دارد گفت: تا پایان سال این برنامه با هدف آزادسازی تعداد بیشتری از زندانیان جرائم غیر عمد انجام خواهند شد.

مسئول بسیج حقوقدانان لرستان خاطرنشان کرد: میزان بدهی ۱۵ نفر زندانی آزاد شده ۴۲۰ میلیون تومان بوده که ۱۸۰ میلیون تومان از این مبلغ از طریق گذشت شاکی، ۸۰ میلیون تومان از طریق پرداخت تسهیلات به خانواده زندانیان و ۱۶۰ میلیون تومان هم از طریق کمک های جمع آوری شده توسط بسیج حقوقدانان و ستاد دیه بوده است.

انتهای پیام/