خادمی با اشاره به تخریب دیواره ساحلی پلدختر بر اثر سیلاب گفت: تکمیل دیواره ساحلی پلدختر نیازمند تخصیص اعتبار است.

سید موسی خادمی در گفتگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: یکی از مطالبات و دغدغه های اصلی مردم پلدختر، ساماندهی عوارض آزاد راه خرم زال است، زمانی جاده تخریبی قدیم پلدختر- خرم آباد مسدود شود، برای رانندگان با پلاک پلدختر تردد رایگان می شود که این موضوع در حال پیگیری است.

وی با اشاره به عملیات احداث دیواره ساحلی شهر پلدختر افزود: برای احداث دیواره ساحلی پلدختر با هزار و ۱۰۰ شمع، ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه شده اما برای ادامه این پروژه به طول ۱۳۰۰ متر تاکنون تخصیص اعتباری صورت نگرفته است.

استاندار لرستان تصریح کرد: این دیواره که بر اثر سیلاب تخریب شد اما با تلاش های صورت گرفته، پس از سیل فروردین ماه سال گذشته، عملیات اجرایی طی دو سال به طول دو هزار و ۵۰۰ متر توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز شد.

خادمی با بیان این که تکمیل ایستگاه پمپاژ دشت واشیان پلدختر، زمینه ۷۵۰ شغل را فراهم می کند گفت: علاوه بر ایجاد اشتغال، این ایستگاه در صورت تکمیل، هزار و ۵۰۰ هکتار از زمین های دیم منطقه را به آبی تبدیل می کند.

وی بیان کرد: عملیات اجرایی این پروژه سال ۸۳ از محل اعتبارات استانی آغاز شده اما ساختمان این پروژه در حاشیه رودخانه کشکان بر اثر سیل تخریب شد.

انتهای پیام/