عمر با برکت «علامه مصباح یزدی» درراه حفظ ارزش‌های اسلام سپری شد

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام اسماعیلی شامگاه یکشنبه در مراسم گرامیداشت ارتحال «آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی» که درالیگودرز برگزار شد، اظهار داشت: علامه مصباح یزدی یکی از شخصیت‌های بارز علمی و از ذخایر ملی و ارکان علمی حوزه علمیه قم بودند، ایشان فقط به فکر تربیت و تقویت علمی خودش نبود بلکه دنبال این بود که تحول و مسیر جدیدی مطابق با نیاز‌های زمان برای حوزه و جامعه باز کند که این نکته بسیار مهمی است.

وی افزود: علامه مصباح یزدی به جهت حمایت‌های صریح و قاطعانه خود از انقلاب اسلامی و ولی‌فقیه همواره از طرف دشمنان خارجی و غافلان داخلی مورد تخریب قرار می‌گرفت.

استاد حوزه و دانشگاه رحلت علامه مجاهد، فیلسوف و مفسر قرآن کریم آیت‌الله مصباح یزدی را تألم آور و ضایعه بزرگ توصیف نمود و عنوان کرد: ایشان هم در زمینه تفسیر و هم در زمینه فلسفه اسلامی، عقاید و کلام، اخلاق و نیز در زمینه سیاست و انقلاب آثار متعددی دارند که این آثار معرف شخصیت علمی ایشان است.

وی تصریح کرد: علامه مصباح یزدی حمایتی صریح از نظام ولایت‌فقیه و شخص مقام معظم رهبری به‌عنوان ولی امر مسلمین داشت، آیت‌الله مصباح در اکثر سخنرانی‌های خود به تبیین نظریه ولایت‌فقیه می‌پرداخت و به مناسبت‌های مختلف صریح و قاطعانه از ولی امر مسلمین دفاع و حمایت کرده و ولایت‌فقیه را استمرار امامت می‌دانست.

اسماعیلی گفت: تمام عمر بابرکت این فیلسوف و متفکر جهان اسلام درراه حفظ و ترویج ارزش‌های اسلام ناب و معارف اهل‌بیت (ع) و انقلاب اسلامی سپری شد و مردم بصیر و عالم پرور ایران اسلامی، بار دیگر با این تشییع باشکوه مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان و دشمنان و بدخواهان زدند و قطعاً راه و سیره و منش این عالم بزرگ پایان ندارد و ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا