کاهش ۴۵۰ درصدی مرگ و میر ناشی از کرونا در لرستان/اقدامات پیشگیرانه همچنان رعایت شود

به گزارش سفیرافلاک، محمود ثمینی در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که در استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: با توجه به گزارش وزارت بهداشت در مورد بیماری کرونا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم، استان لرستان جز استان‌های بسیار خوب ارزیابی شده و هم اکنون در وضعیت زرد قرار دارد.

وی افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و رعایت مصوبات ستاد کرونا باعث کاهش آمار مرگ و میر و میزان بستری ها در استان لرستان شده است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان خاطر نشان کرد: با توجه به وضعیت زرد استان لرستان ممنوعیت در ورود به شهرها برقرار است و رعایت ممنوعیت تردد شبانه طبق مصوبات ستاد ملی کرونا از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در مرکز استان و شهرستان بروجرد اعمال می‌شود.

ثمینی با اشاره به کاهش آمار مبتلایان به بیماری کرونا گفت: طبق مصوبه ستاد ملی، در استانها و یا شهرستان هایی که وضعیت مرگ و میرهای ناشی از کرونا دو نفر در ۱۰۰ هزار نفر باشد و روند کاهشی ابتلا به کرونا مشهود باشد وضعیت آبی اعلام می شود که در وضعیت آبی تمام صنوف و مشاغل با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی فعالیت خود را انجام می‌دهند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر نسبت به دو ماه پیش میزان مرگ و میر ۴۵۰ درصد کاهش داشته، میزان مبتلایان ۳۴ درصد و تعداد بستری ها ۳۶۶ درصد کاهش یافته است.

معاون استاندار با تاکید بر رعایت مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از افراد در شرایط زرد در برخی از اجتماعات مثل عزاداریها و مناسبت ها حضور یافته که اگر مصوبات ستاد ملی و استانی رعایت نشود، دوباره ممکن است شرایط کرونا به حالت بحرانی برگردد.

وی افزود: مردم همچنان اقدامات پیشگیرانه را رعایت نمایند و در سطح استان اگر مسئولی پروتکل ها و مصوبات و مقررات را رعایت نکند حتما برخورد قانونی خواهد شد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا