۷۵۹ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی لرستان انجام شد/معرفی ۷ کارفرما به مراجع قضایی

علی آشتاب در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: به کار گیری نیروهای خارجی در واحدهای تولیدی ممنوع است که برای جلوگیری از این اقدام به صورت مستمر بازرسی هایی صورت می گیرد.

وی افزود: با توجه به این که استفاده از نیروی کار خارجی در استان ممنوع است، امسال ۷۵۹ مورد بازرسی از کارگاه ها و واحدهای تولیدی استان صورت گرفته که منجر به شناسایی ۱۶ نیروی تبعه خارجی شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: ۱۰ نیروی جدید تاکنون جایگزین این نیروی خارجی شده اند و هفت نفر از کارفرمایانی که در واحدهای تولیدی، نیروهای خارجی به کار گرفته بودند، جریمه و به مراجع قضایی معرفی شدند؛ همچنین امسال ۸۶ مورد گشت مشترک با نیروی انتظامی انجام شده است.

وی با اشاره به کاهش نرخ بیکاری در استان گفت: نرخ بیکاری پاییز در استان ۱۳٫۱ درصد اعلام شده که این نرخ در مدت مشابه سال گذشته ۱۳٫۸ درصد بوده و نشان دهنده کاهش هفت دهم درصدی بیکاری در استان است.

آشتاب با بیان این که مشوق ها و طرح هایی برای کاهش بیکاری در استان استفاده شده است، افزود: در طرح کارورزی سهمیه استان امسال ۴۲۰ نفر بوده که تاکنون ۴۴۰ نفر با این طرح مشغول به کار شده و در طرح یارانه دستمزد نیز سهمیه ۵۳۸ نفر برای استان در نظر گرفته شده بود که تاکنون ۷۵۹ نفر جذب کار شده اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا