به گفته رئیس سازمان بهداشت جهانی (WHO) انتظار می رود تا پایان ژانویه موارد جهانی ابتلا به کووید۱۹ به ۱۰۰ میلیون نفر برسد، اما واکسن ها پتانسیل کنترل این پاندمی را دارند.

به گزارش سفیرافلاک، «تدروس آدهانوم»، دبیرکل WHO، در سخنرانی خود در جلسه فوق العاده گروه مشاوره استراتژیک متخصصان در مورد ایمن سازی گفت: «بیش از دو میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند و ما انتظار داریم که تا پایان ماه ژانویه (۱۱ بهمن) این تعداد به ۱۰۰ میلیون مورد برسد.»

وی خاطرنشان کرد: «با این حال، واکسن‌های کووید ۱۹ توانایی کنترل پاندمی را دارند. تولید و تأیید واکسن‌های ایمن و مؤثر در کمتر از یک سال پس از ظهور ویروس جدید، یک موفقیت علمی خیره کننده و یک منبع امیدبخش بسیار مورد نیاز است.»

به گفته آدهانوم، «واکسیناسیون کووید ۱۹ اکنون در بیش از ۵۰ کشور در حال انجام است. ما باید به عنوان یک خانواده جهانی با هم کار کنیم تا از تولید سریع و عادلانه واکسن اطمینان حاصل کنیم.»

رئیس WHO تاکید می‌کند که واکسن‌ها مکمل رعایت اقدامات بهداشت عمومی هستند و مقرراتی نظیر فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک باید همچنان ادامه داشته باشند.

  • منبع خبر : مهر